Trwa ładowanie...
d3gc9pz

Paweł Kukiz oskarża Tuska. "To coś z pogranicza zdrady"

Wypowiedzi Donalda Tuska na temat wizerunku Polski po Marszu Niepodległości są medialną katastrofą - uważa Paweł Kukiz. Jego zdaniem przewodniczący Rady Europejskiej ma obowiązek obrony reputacji Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdaniem Kukiza Tusk "zachowuje się jak obca agentura".
Zdaniem Kukiza Tusk "zachowuje się jak obca agentura". (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3gc9pz

Zdaniem lidera Kukiz'15 niedopuszczalne były zarówno rasistowskie hasła na Marszu Niepodległości, jak i wpis Tuska na Twitterze. "W dalekiej Azji spotkania z przywódcami USA, Chin, Indii, Kanady, Japonii i ASEAN. W kuluarach także pytania o Polskę w związku z marszem narodowców. Bez złudzeń: reputacyjna katastrofa. Może nie wszyscy się tym przejmują, ale ja tak" - napisał szef RE.

- To jest skandal, ale Tusk zachowuje się jak obca agentura. To coś z pogranicza zdrady - stwierdził Paweł Kukiz na antenie TVN24.

Dodał, że Donald Tusk powinien protestować przeciwko oczernianiu Polski.

d3gc9pz

- Tymczasem on przyjmuje swoją postawę za normalną. Można stwierdzić, że afirmuje ten negatywny obraz Polski. Można przecież powiedzieć, że "niedopuszczalne jest ocenianie Polski na podstawie kilku transparentów" - mówił Kukiz w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie "Jeden na jeden".

Zobacz też: Kontrowersyjne hasła na Marszu Niepodległości

Pytany o działania policji i prokuratury ws. sobotniego marszu, odpowiedział, że uzna sprawę za zakończoną, jeśli osoby, które są odpowiedzialne za rasistowskie hasła znajdą się w więzieniu.

d3gc9pz

- Policja powinna już przed marszem zatrzymać te osoby - zaznaczył.

Delegalizacja ONR?

Kukiz podkreślił, że nie popiera Obozu Narodowo-Radykalnego. - Pan pamięta te słynne nagrania Kukiza, który były nasączane wulgaryzmami i te wulgaryzmy były skierowane właśnie w stronę ONR. ONR jest blisko tej granicy delegalizacji. Jeżeli zrobi jeszcze jeden krok i zbliży się jeszcze bardziej do ONR-u przedwojennego, to z całą pewnością powinien zostać zdelegalizowany - stwierdził.

d3gc9pz

Wyjaśnił, że w jego opinii, podobnie powinny zostać potraktowane "komunistyczne bojówki". - Trzeba zastanowić się również nad delegalizacją Antify. To są bojówki terrorystyczne. Idą w tę stronę jedni i drudzy - ocenił Kukiz w TVN24.

"Referendum ws. ordynacji"

Kukiz skrytykował również plany Prawa i Sprawiedliwości dotyczące zmiany ordynacji wyborczej i zaznaczył, że interweniować powinien Andrzej Duda. - To obowiązek prezydenta. Nie tylko zawetowanie nowego kodeksu wyborczego, ale też obowiązkiem prezydentem jest rozpisanie referendum ws. zmiany w ordynacji wyborczej - powiedział gość Bogdana Rymanowskiego.

- Nie może być tak że jedna partia wybrana przez 8 mln ludzi będzie decydowała o sposobach wyboru przez 36 mln naród. To sprawa dotycząca wszystkich obywateli - mówił Paweł Kukiz. Jak dodał, te propozycje to uderzenie w Polaków, demokrację i obywatelskość oraz upartyjnienie państwa.

- Jeśli ustawią ordynację wyborczą pod jedną partię i będą wygrywać wybory to będą mogli nawet króla wybrać - dodał. Zapowiedział też, że Kukiz'15 złoży w środę projekt ustawy wprowadzający JOW-y na wszystkich szczeblach samorządu, również w sejmikach wojewódzkich.

d3gc9pz

Podziel się opinią

Share

d3gc9pz

d3gc9pz
Więcej tematów