Trwa ładowanie...
d4nbwer

Paweł Kukiz krytykuje PiS, ale suchej nitki nie zostawia na PO. "Zdrajcy i kapusie"

- Zajechaliście siebie i nas - napisał na Facebooku Paweł Kukiz. Tymi słowami odniósł się do Platformy Obywatelskiej, która jego zdaniem przez osiem lat nie zrobiła nic w kwestii zmiany ustroju. Jednocześnie nie bronił Prawa i Sprawiedliwości. Jednak za to, że "PiS przekroczył granice arogancji, pychy i chciwości", obwinia PO, która na to pozwoliła. - Więc teraz nie płaczcie - podkreślił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz zarzuca PO, że kiedy rządziła, nie zmieniła ustroju w Polsce
Paweł Kukiz zarzuca PO, że kiedy rządziła, nie zmieniła ustroju w Polsce (East News, Fot: STANISLAW KOWALCZUK)
d4nbwer

Prawo i Sprawiedliwość podsumowało dwa lata rządów. Kukiz ocenił zaś ten czas pod kątem działań opozycji. Na swoim facebookowym profilu ironizował, że "Platforma może mówić o sukcesie". - Dwa lata "ciężkiej pracy" przy szkalowaniu Polski nie poszło na marne - napisał.

Tymi słowami rozpoczął swój najnowszy wpis. Później padły jeszcze mocniejsze słowa - zarówno pod adresem PiS, jak i PO. Do zamieszczenia komentarza w mediach społecznościowych sprowokowało go to, co wydarzyło się w Brukseli. Przypomnijmy, że Parlament Europejski debatował o praworządności w Polsce. Po dyskusji przyszedł czas na głosowanie. W jego wyniku przyjęto rezolucję ws. naszego kraju.

Zobacz też: Europosłowie o praworządności w Polsce. Legutko kontra Lewandowski

- Zgadzam się, że PiS siermiężnie i bezpardonowo zawłaszcza państwo, dąży do władzy autorytarnej i "wycina" absolutnie wszystko, co niepisowskie - podkreślił Kukiz. Dodał jednak, że sposób, jaki wybrała Platforma, by się temu przeciwstawić, jest dla niego nie do zaakceptowania. - Nigdy nie zgodzę się na donosicielstwo i żądania "bratniej pomocy" od obcych państw - czy to w postaci rezolucji czy czołgów - zaznaczył.

d4nbwer

Kukiz cofa się do lat 2007-2015

- Mieliście, zdrajcy i kapusie z PO, osiem lat, aby wprowadzić takie zmiany ustrojowe, które uniemożliwiłby autorytarne metody sprawowania władzy. Mieliście osiem lat, żeby np. stworzyć ustawę o obligatoryjnym referendum dla władz, która to instytucja uniemożliwiłaby PiS-owi władzę absolutną. Ale wam pasował taki system! Bo wierzyliście, że ten "święty Grall", ta bolszewicka Konstytucja z 1997, która zwycięskiej partii daje władzę bezgraniczną, będzie na wieki należeć do Was. Że na wieki rządzić będziecie. Nie robiąc nic w kwestii zmiany ustroju, zajechaliście siebie i nas - obywateli - kontynuował lider Kukiz'15.

Na koniec pouczył polityków PO. - Kapusie platformiane. Hańba Wam! Sprawy polskie załatwia się w Polsce - zaznaczył. Zaproponował im też alternatywę. - A skoro nie potraficie - won z Polski. Postarajcie się o azyl polityczny, status uchodźcy czy co tam chcecie i zostańcie w tej Brukseli czy Strasburgu - napisał.

- Mieliście, uchole, osiem lat na zmianę ustroju. Więc teraz nie płaczcie - podsumował.

Źródło: Facebook/WP

d4nbwer

Podziel się opinią

Share

d4nbwer

d4nbwer
Więcej tematów