Trwa ładowanie...
d3dt2fa

Paweł Kukiz krytykuje Jarosława Kaczyńskiego i Łukasz Szumowskiego. "Naczelnik chciał mnie wykończyć"

Paweł Kukiz nie przebiera w słowach. Oskarżył prezesa PiS i prezydenta Andrzeja Dudę o to, że wspólnie chcieli doprowadzić do usunięcia z polityki rockmana i założyciela ruchu Kukiz'15. Porównał się do Matki Teresy i uderzył w ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.
Share
Paweł Kukiz krytykuje Jarosława Kaczyńskiego i Łukasz Szumowskiego. "Naczelnik chciał mnie wykończyć"
Źródło: NurPhoto via Getty Images
d3dt2fa

- Robię wszystko, co mogę, by uratować państwo przed autorytaryzmem i przed nowym Jaruzelskim, którym jest Kaczyński - powiedział Paweł Kukiz w programie "Express Biedrzyckiej".

Paweł Kukiz stwierdził, że Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda chcieli "wykończyć" jego ugrupowanie. Jak? - Przed wyborami w 2019 r. dano trzy tygodnie na zebranie podpisów. Zebranie 130 tys. podpisów bez struktur jest przez ten czas rzeczą absolutnie niemożliwą. Kaczyński i Duda zdawali sobie z tego sprawę i w te sposób chcieli mnie wykończyć - powiedział Kukiz.

Polityk zaatakował prezesa PiS stwierdzając, że chce on "wykończyć wszystkich". - Uważa, że prawdziwym Polakiem jest tylko ten, kto wykonuje tylko jego polecenia, rozkazu i uznaje jego światopogląd - przekonywał Kukiz w rozmowie z Kamilą Biedrzycką.

d3dt2fa

Paweł Kukiz przyznał, że chciał zmienić polski system partyjny działając bez struktur partyjnych. Stwierdził, że jest to jednak niemożliwe. Ma dość działania, jak powiedział, w stylu Matki Teresy z Kalkuty. - Przez 4 lata działałem jak Matka Teresa z Kalkuty, nie pobierałem żadnych pieniędzy, a ludzie mieli to w nosie i traktowali nie jak coś fajnego, tylko jak frajerstwo - powiedział lider Kukiz'15.

Jak tłumaczył: - Żyjemy w państwie, które ma tak rozbałaganiony i nieczytelny ustrój i prawo, że partia władzy może robić, co jej się żywnie podoba. Sam fakt zamieszania z wyborami prezydenckimi - takiej sytuacji nie przewidziała konstytucja, więc jesteśmy w próżni prawnej. Dyskutujemy my, politycy, dziennikarze, eksperci. A nagle wychodzi naczelnik państwa i mówi, kiedy mają być wybory. Jakby uznał, że mają być 4 listopada przyszłego roku, to też by były. I nic mu pani nie zrobi, bo taki jest ustrój.

Paweł Kukiz krytykuje Łukasza Szumowskiego

Kukiz pytany przez Kamilę Biedrzycką o to, jak zagłosuje ws. wotum nieufności wobec ministra zdrowia, nie odpowiedział, tylko zaczął krytykować ministra zdrowia.

d3dt2fa

- Dla mnie ktoś, kto przepisuje majątek na żonę, a następnie jego brat, znajomi czy jacyś inni ludzie z bliskiego otoczenia ministra, dostają zlecenia na sprzedaż maseczek, to jest człowiek nieczytelny. Poza tym bardzo zawiodłem się na panu Szumowskim. Wielokrotnie błagałem go o okrągły stół ws. naprawy sytuacji w opiece zdrowotnej, oferując absolutnie całego siebie... ale niestety. Nie widzę też sensu i logiki w tych decyzjach Szumowskiego: raz twierdzi, że maseczki pomagają, drugim razem że nie, mówi że je zdejmiemy za dwa lata, teraz okazuje się, że dziś. Wszystko jest tak nieczytelne, tak nietransparentne i brudne... - mówił Paweł Kukiz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dt2fa

Podziel się opinią

Share
d3dt2fa
d3dt2fa
Więcej tematów