Trwa ładowanie...

Paweł Kukiz gościem programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gościem programu jest lider Kukiz'15 Paweł Kukiz (Koalicja Polska).

dmcp6xj
dmcp6xj

Co dziś w programie? Zaczniemy od kontrowersyjnego Funduszu Wsparcia Kultury, w ramach którego rozdysponowano 400 milionów złotych, by pomóc szeroko rozumianym instytucjom kultury. Oprócz teatrów czy filharmonii środki przyznano również artystom, którzy prowadzą własne firmy. Na liście beneficjentów znalazły się takie nazwiska jak Kamil Bednarek, Paweł Golec (jako Golec Fabryka), zespół Bayer Full czy Radek Liszewski. W środowisku zaczęła się burza, a Piotr Gliński wstrzymał wypłaty. Media zalały oświadczenie gwiazd, które zaczęły tłumaczyć się z obecności na liście. Z drugiej strony zaczęli wypowiadać się ci, którzy z jakiś powodów zostali pominięci lub nie starali się o pieniądze z funduszu. Co na ten temat sądzi Paweł Kukiz? Jaka była jego pierwsza reakcja jak zobaczył listę beneficjentów?

Zapytamy także o doniesienia, jakoby PiS prowadził negocjacje z politykami Koalicji Polskiej (PSL-Kukiz15), którzy mogliby wzmocnić partię Jarosława Kaczyńskiego. Czy Paweł Kukiz albo ktoś inny rozmawia i negocjuje z PiS? Czy lider Kukiz-15 może stanowczo zadeklarować za siebie: nigdy w koalicji z PiS i Kaczyńskim? Czy może tak samo ręczyć za swoich ludzi?

Skomentujemy także najnowszy sondaż partyjny Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. PiS może w nim liczyć na 27 proc. poparcia, a KO na 25 proc. Na trzecim miejscu, z wynikiem 14 proc., plasuje się Polska 2050 Szymona Hołowni. PSL i Kukiz'15, z poparciem rzędu 3 proc., według sondażu nie dostaliby się do Sejmu.

dmcp6xj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmcp6xj
Więcej tematów