Trwa ładowanie...
d1uy2js

Paweł Kukiz: Dochodzą do mnie sygnały z PiS. Nie ma takiej opcji

Lider Kukiz'15 poinformował na Facebooku, że z partii rządzącej dochodzą do niego nieśmiałe propozycje, by w jesiennych wyborach dołączył do Zjednoczonej Prawicy. "Oświadczam, że nie ma takiej opcji" - napisał Paweł Kukiz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.
Paweł Kukiz, lider Kukiz'15. (East News)
d1uy2js

Ostateczne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej pokazują, że PiS cieszy się obecnie poparciem 45,38 proc. Polaków, a Kukiz'15 jedynie 3,69 proc. Oznacza to, że ugrupowanie Pawła Kukiza nie przekracza progu wyborczego i na jesieni będzie miało duże problemy, by wprowadzić swoich przedstawicieli do Sejmu.

Lider ugrupowania stwierdził teraz w sieci, że z partii Jarosława Kaczyńskiego docierają do niego głosy z propozycjami współpracy.

d1uy2js

"Będę do końca walczył o nasze ideały, o państwo dla obywateli, a nie dla partyjnych karteli. O demokrację, której nigdy nie było i nie ma w Polsce, o obniżanie, a nie podwyższanie podatków" - skomentował Kukiz.

Muzyk podkreślił, że wszedł w politykę, aby doprowadzić do referendów, których wyniki będą wiążące dla władzy. Chce też wyższych wynagrodzeń dla obywateli "poprzez odpodatkowanie pracy".

"O likwidację synekur partyjnych jak PUP czy powiaty! O prawdziwą reformę sądownictwa, poddanie go obywatelskiej kontroli, a nie partyjnym naciskom" - zaznaczył.

Zobacz także: Znakomity wynik byłej premier w wyborach do PE. Gowin enigmatycznie o przyszłości Szydło

Paweł Kukiz podkreślił, że jeśli "świadomi obywatele pójdą tą drogą, to wygrają", ponieważ nikt nie będzie mógł rządzić bez Kukiz'15, a władza będzie musiała zgodzić się na warunki tego ruchu obywatelskiego.

d1uy2js

"Już raz - na samym początku tej kadencji Sejmu - odmówiłem PiS-owi wejścia w koalicję. I zdania nie zmienię. Bez względu na sondażowe wyniki. Bez względu na pokusy partycypacji w podziale łupów. Nie poddam się nigdy" - zapewnił.

Na koniec podkreślił, że po trudnej kampanii wyborczej jedzie do domu, by odpocząć i nabrać sił przed jesiennymi wyborami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1uy2js

Podziel się opinią

Share
d1uy2js
d1uy2js
Więcej tematów