Trwa ładowanie...
d155sm4

Paweł Kukiz będzie kandydował do sejmiku województwa dolnośląskiego

Paweł Kukiz wystartuje w wyborach do sejmiku województwa dolnośląskiego. Znalazł się na liście komitetu Bezpartyjni Samorządowcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz będzie kandydował do sejmiku województwa dolnośląskiego
(Facebook / Oficjalny Profil Bezpartyjnych Samorządowców)
d155sm4

W czwartek potwierdzono pojawiające się przez ostatnie dni przypuszczenia, jakoby muzyk Paweł Kukiz wystartował z list KWW Bezpartyjni Samorządowcy w wyborach na radnego sejmiku wojewódzkiego. Kukiz znalazł się na ostatnim miejscu listy w okręgu wrocławskim.

Choć muzyk wyraził wątpliwość, czy dostanie się do sejmiku województwa, zapowiedział, że będą do niego mogli się zwracać mieszkańcy Dolnego Śląska ze swoimi problemami i wnioskami. Podczas konferencji komitetu powiedział, że ma nadzieję na to, iż swoją popularnością przysporzy głosów Bezpartyjnym Samorządowcom.

Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy powstał z inicjatywy samorządowców Obywatelskiego Dolnego Śląska, którzy sprzeciwili się sojuszowi z Platformą Obywatelską. Na czele BS stanął prezydent Lubina, Robert Raczyński oraz prezydent Bolesławca, Piotr Roman. Z ugrupowaniem związani są także Patryk Wild i Dariusz Stasiak.

Bezpartyjni Samorządowcy nie przedstawili jeszcze "jedynki" w wyborach do sejmiku województwa z okręgu wrocławskiego. Wiadomo, że będzie to zarazem kandydat komitetu na prezydenta Wrocławia. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to rozpoznawalna we wrocławskim środowisku kobieta.

Decyzja ma być znana pod koniec września. Ugrupowanie kompletuje także listy kandydatów do Rady Miejskiej Wrocławia.

d155sm4

Podziel się opinią

Share
d155sm4
d155sm4
Więcej tematów