Trwa ładowanie...

Paweł Kowal nie wystartuje w wyborach do parlamentu

Paweł Kowal, znany polityk Polski Razem, która tworzy koalicję z PiS oraz Solidarną Polską, nie wystartuje w wyborach do parlamentu. Polityk miał pojawić się na listach Zjednoczonej Prawicy.

Share
Paweł Kowal nie wystartuje w wyborach do parlamentu
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d2rp275

Uzgodnienia w tej sprawie zapadły po rozmowie z Jarosławem Gowinem - szefem Polski Razem. - To była wspólna decyzja. Paweł Kowal zaakceptował moje przekonanie, że dla dobra Zjednoczonej Prawicy w sytuacji, w której doszło do jego kontaktów z Platformą Obywatelską, nie powinien w tych wyborach kandydować - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Jarosław Gowin.

Paweł Kowal deklarował, że na jakiś czas chce się wycofać z polityki. Kowal był wymieniany jako kandydat do Senatu w jednym z okręgów w województwie małopolskim lub podkarpackim.

d2rp275

- Życie ani nie kończy się, ani nie zaczyna na Wiejskiej. Półtora roku nie było mnie przecież ani na Wiejskiej, ani w żadnym parlamencie. Pracowałem zawodowo, zajmowałem się polityką. Tak można, a może nawet tak jest czasami jeszcze lepiej (...) - mówił sam Kowal tydzień temu w w TVN24. Dodał jednak, że umowa PiS, Solidarnej Polski i Polski Razem miała część polityczną i część personalną. - W tej części personalnej było takie ustalenie, że będę startował do Senatu i sądzę, że tak ciągle może być - mówił polityk w zeszły wtorek.

d2rp275

Podziel się opinią

Share
d2rp275
d2rp275
Więcej tematów