Trwa ładowanie...

"Patrz na Jezusa, nie na wirusa". Kontrowersyjna nakładka na zdjęciu wicemarszałka

Katolicy rozpoczęli wczoraj Triduum Paschalne. W mediach społecznościowych pojawiła się kontrowersyjna nakładka na zdjęcie profilowe, związana z obchodami Wielkiego Tygodnia.
Share
"Patrz na Jezusa, nie na wirusa". Kontrowersyjna nakładka na zdjęciu wicemarszałka
"Patrz na Jezusa, nie na wirusa". Kontrowersyjna nakładka na zdjęciu wicemarszałkaŹródło: EASTNEWS
d1rsmgd

Jedną z osób, które zdecydowały się na użycie nowej nakładki, jest wicemarszałek województwa łódzkiego, Zbigniew Ziemba.

Fakt ten postanowił udostępnić na Twitterze poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński.

Pod wpisem polityka zawrzało. Internauci przypomnieli, że Polska znajduje się w pierwszej dwudziestce państw na świecie z najwyższą tygodniową średnią liczbą zgonów z COVID-19 na milion mieszkańców. Co więcej, nasz kraj od kilku tygodni "awansuje" w tym zestawieniu.

d1rsmgd

Obostrzenia w kościołach

Od weekendu, w całej Polsce obowiązują nowe obostrzenia. W kościołach może znajdować się 1 osoba na 20 metrów kwadratowych powierzchni. Co więcej, policja zapowiedziała, że możliwe są w najbliższym czasie kontrole miejsc kultu religijnego pod kątem przestrzegania przepisów.

Hołownia krytycznie o niezamykaniu kościołów

Na temat nowych obostrzeń głos zabrał Lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Jego zdaniem na czas wielkanocny w kościołach należałoby wprowadzić obostrzenia "co najmniej takie, jak w ubiegłym roku". Zaznaczył, że trzeba potraktować kościół po prostu jako budynek, gdzie wirus "też może transmitować".

d1rsmgd

Według niego stanowisko rządu powinno być jednoznaczne i w porozumieniu z episkopatem powinien on doprowadzić do tego, żeby obostrzenia były "naprawdę restrykcyjne".

Michał Dworczyk do dymisji? Wojciech Maksymowicz: potrafi przeprosić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rsmgd

Podziel się opinią

Share
d1rsmgd
d1rsmgd
Więcej tematów