Trwa ładowanie...

Jaki uderza w Tuska. "Złożymy zawiadomienie do prokuratury"

Patryk Jaki poinformował, że zamierza złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska, Bartłomieja Sienkiewicza oraz Piotra Zemłę. Jego zdaniem, podczas próby przejęcia państwowych mediów doszło do szeregu przestępstw.

Jacek Ozdoba, Patryk Jaki i Edward SiarkaJacek Ozdoba, Patryk Jaki i Edward SiarkaŹródło: PAP
d19jnus
d19jnus

- Zdecydowaliśmy się złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez pana Donalda Tuska, pana Bartłomieja Sienkiewicza, przewodniczącego Rady Nadzorczej TVP dublera pana Piotra Zemłę i innych nieustalonych osób - powiedział Jaki.

Wyjaśnił możliwe zarzuty

Jak podaje PAP, zdaniem europosła, przestępstwa, które mogły zostać popełnione, obejmują "napaść na ustrój państwa i przekroczenie uprawnień, napaść na funkcjonariusza publicznego, nielegalne przejęcie sygnału telewizji, wyrządzenie znaczącej szkody na majątku publicznym".

W kontekście "napaści na ustrój państwa i przekroczenia uprawnień", Jaki stwierdził, że konieczna jest zmiana ustawy oraz zakończenie kadencji Rady Mediów Narodowych.

d19jnus

- Jest to oczywiste przekroczenie uprawnień - dodał następnie, odnosząc się do "napaści na funkcjonariusza publicznego".

Europoseł wspomniał o incydencie z udziałem posłanki PiS, która została zaatakowana przez "nieustalonego goryla ekipy Tuska". Podkreślił, że należy złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia tego przestępstwa i podjąć działania w celu ścigania tej osoby oraz jej zleceniodawców.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Moment przerwania programu TVP1. Medium zza oceanu: "uwalnianie telewizji"

Europoseł odniósł się również do nielegalnego - jego zdaniem - przejęcia sygnału TVP Info, wskazując, że jest to naruszenie art. 269 Kodeksu karnego. - Będziemy ustalali, kto dopuścił do tego, żeby w sposób nielegalny przejąć sygnał telewizyjny wczoraj - dodał.

d19jnus

W odniesieniu do "szkody na majątku", ocenił, że jest to naruszenie art. 296a Kodeksu Karnego, ponieważ brak sygnału telewizyjnego powoduje straty finansowe dla telewizji. - Ktoś musi za tę szkodę majątkową ponieść odpowiedzialność - stwierdził.

W środę MKiDN poinformowało, że minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz odwołał dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej oraz rady nadzorcze spółek. Szef MKiDN powołała tez nowe rady nadzorcze i nowe zarządy. Wcześniej Sejm podjął uchwałę w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej, w której wezwano Skarb Państwa reprezentowany przez ministra kultury do działań naprawczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d19jnus
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19jnus
Więcej tematów