Trwa ładowanie...

Patryk Jaki: prezydent przejmuje odpowiedzialność za reformę

Decyzja prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowaniu ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym zaskoczyła rząd i polityków PiS-u. Według Patryka Jakiego ruch należy teraz do prezydenta.
Share
Patryk Jaki: prezydent przejmuje odpowiedzialność za reformę
Źródło: WP.PL
d4has98

Wiceminister sprawiedliwości w rozmowie z RMF FM przyznał, że jest zaskoczony wetami prezydenta. Dodał, że jest zwolennikiem szybkich i zdecydowanych zmian w wymiarze sprawiedliwości.

Prezydent Andrzej Duda ogłaszając w poniedziałek swoją decyzję powiedział, że przedstawi Sejmowi własne projekty ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. Patryk Jaki odniósł się dzisiaj do tej zapowiedzi mówiąc, że teraz prezydent przejmuje odpowiedzialność za reformę sądownictwa.

Weta prezydenta Andrzeja Dudy ws. ustaw o SN i KRS

Jeszcze w poniedziałek w swoim wpisie na Facebooku w innych słowach skomentował decyzję prezydenta. "W Polsce od kiedy pamiętam było tak, że jak dekomunizacja w różnych obszarach państwa była blisko, to zawsze ktoś wymiękał" – napisał wczoraj Patryk Jaki.

d4has98

Nie ma rozłamu w obozie PiS-u

Po decyzji Andrzeja Dudy zaczęto spekulować na temat sytuacji w obozie Prawa i Sprawiedliwości. Według nieoficjalnych informacji ugrupowanie Jarosława Gowina Polska Razem poparło decyzję prezydenta.

Również według nieoficjalnych informacji, politycy PiS-u przyznają, że decyzja Andrzeja Dudy jest największym kryzysem w obozie władzy od przejęcia władzy w 2015 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński miał powiedzieć, że "nikt nikogo nie trzyma w PiS-ie na siłę". Natomiast Patryk Jaki podkreślił, że nie ma rozłamu w obozie Prawa i Sprawiedliwości.

d4has98

Podziel się opinią

Share
d4has98
d4has98
Więcej tematów