Trwa ładowanie...
d2v2mtm

Patryk Jaki o taśmach Morawieckiego: nie ma twardych dowodów na winę premiera

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy twierdzi, że wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego mogły być wyrwane z kontekstu. Zdradził również, że jeśli wygra w stolicy, do ratusza zaprosi ludzi o różnej politycznej proweniencji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki zapowiada, że w jego administracji będzie miejsce dla ludzi o różnych poglądach
Patryk Jaki zapowiada, że w jego administracji będzie miejsce dla ludzi o różnych poglądach (Agencja Gazeta, Fot: Adam Stepien)
d2v2mtm

- Taśmy wyglądają na odgrzewane kotlety. Nie ma twardych dowodów na winę premiera. Prokuratura prowadzi postępowanie w tej sprawie, pojawiają się nowe materiały, a każdy ma prawo się bronić. Na razie to słowo przeciwko słowu. Niczego nie należy jednak lekceważyć - powiedział na antenie radia TOK FM.

Jaki ujawnił, że złożył legitymację PiS i zaimerza rekrutować swoich współpracowników w ratuszu z różnych środowisk. - Jestem przekonany, że prezydent miasta powinien być obiektywny i patrzeć szeroko. Sejm różni się od samorządu. Tam myślenie jest znacznie węższe. (...) Nigdy nie będę prosił o pokazanie mi legitymacji partyjnej, a jedynie o realizację moich postulatów. Będę współpracował z ludźmi niezależnie od tego czy będą z PiS, Zielonych czy innej partii - zaznaczył.

Wiceminister sprawiedliwości po raz kolejny skrytykował również okres rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie. Jaki stwierdził, że obecnemu ratuszowi "nie powierzyłby opieki nawet nad rybkami". - Gronkiewicz-Waltz sama przyznała, że za jej kadencji powstała w stolicy grupa przestępcza. Warszawa straciła na reprywatyzacji w sumie 21 mld złotych - wyliczał.

d2v2mtm

Zobacz także: Adam Bielan atakuje Pawła Kukiza. Cięta riposta

Jaki wrócił również do kwestii reprywatyzacji. Przy tej okazji przypomniał pewną deklarację Hanny Gronkiewicz-Waltz. - Powiedziała, że jeżeli nieruchomość na Siennej zostanie zwrócona, to pogratuluje Jakiemu. Nie zrobiła tego do tej pory - zdradził.

Źródło: TOK FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2v2mtm

Podziel się opinią

Share
d2v2mtm
d2v2mtm
Więcej tematów