Trwa ładowanie...
d2knfte
szwecja
30-07-2004 20:10

Pastor, który namówił kochankę do zabicia żony

32-letni Szwed, pastor Kościoła zielonoświątkowców Helge Fossmo, został skazany przez sąd w Uppsali na dożywocie. Tak wysoką karę dostał za wysłanie opiekunce swoich dzieci i jednocześnie kochance SMS-u od Boga, którym namówił ją do zabicia swojej żony i męża sąsiadki, z którą też miał romans.

Share
d2knfte

Kochanka pastora, 27-letnia Sara Svensson, została skierowana na leczenie psychiatryczne. Kobieta zeznała, że dostała anonimowy SMS, który nakazywał jej popełnienie zabójstw. Przekonana, że otrzymała wiadomość od Boga, zabiła w styczniu br. drugą żonę pastora Alexandrę i postrzeliła jego sąsiada Daniela Linde. Mężczyzna przeżył.

Fossomo przekonał kobietę, że zabicie jego żony i sąsiada to jedyny sposób, żeby zyskać łaskę Boga. Helge Fossomo w okrutny sposób wykorzystał miłość Sary Svensson i jej zaufanie do siebie jako osoby duchownej - sąd uzasadnił wyrok.

Zeznania opiekunki skłoniły policję do powtórnego zajęcia się śmiercią pierwszej żony pastora. W 1999 roku kobietę znaleziono martwą w wannie. Uznano to za wypadek. W piątek sąd oczyścił Fossomo z podejrzeń o to morderstwo.

d2knfte
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2knfte
Więcej tematów