Trwa ładowanie...

Paski TVP o Tusku bez reakcji KRRiT. Szef Rady: "stanowiły komentarz"

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie podejmie kroków wobec Telewizji Polskiej ws. kontrowersyjnych pasków na temat Donalda Tuska. Od miesięcy pojawiają się na nich takie hasła jak "Tusk atakuje polską suwerenność" czy "Bajka Tuska o Polexicie", które atakują szefa Platformy Obywatelskiej.

Paski TVP Info podczas wiecu w WarszawiePaski TVP Info podczas wiecu w WarszawieŹródło: WP, fot: WP
d3gbcjd

"Gazeta Wyborcza" opisuje odpowiedź na skargę trojga członków rady programowej TVP: posłanki PO Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej, byłego członka KRRiT Krzysztofa Lufta oraz byłego prezesa TVP Janusza Daszczyńskiego. Zaskarżyli oni paski z 10 października, kiedy to Donald Tusk organizował w Warszawie prounijną manifestację. Podobne odbywały się w innych częściach Polski.

Wiec Tuska. Szokujące paski TVP

Parę dni wcześniej Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej orzekł, że część zapisów traktatu o Unii Europejskiej jest sprzeczna z polską konstytucją.

Na ekranie TVP pojawiały się takie paski jak "Tusk atakuje polską suwerenność", "Plan Tuska: konflikt zamiast programu", "Platforma rezygnuje z polskiej suwerenności", "To jest protest zinstytucjonalizowanej Targowicy" czy "Polska konstytucja kontra niemiecka hegemonia".

Wnioskodawcy zwrócili uwagę na skrajnie nieobiektywny i stronniczy sposób relacjonowania demonstracji. Zdaniem trojga członków rady programowej TVP paski naruszyły ustawę medialną, która zobowiązuje media publiczne do bezstronności i pluralizmu.

d3gbcjd

Odpowiedź szefa KRRiT

Szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski w odpowiedzi stwierdził, że nie zgadza się z zarzutami. Zwrócił uwagę, że tego dnia na antenie TVP Info w dyskusji na żywo brali udział również posłowie opozycji.

Nie ma też zastrzeżeń do samych pasków. "Prezentowane podczas audycji paski stanowilo krótki, hasłowy komentarz do omawianych zagadnień i nie można ich oceniać w oderwaniu od aktualnego kontekstu rozmowy" - stwierdził Witold Kołodziejski. Jego zdaniem nie złamano ustawy o mediach.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Zobacz także: Wybory były nieważne? Jasna ocena Hermelińskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3gbcjd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gbcjd
Więcej tematów