Trwa ładowanie...
d14fvba
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Paryż pożegnał wielkiego projektanta Yves Saint-Laurenta

Uroczystości pogrzebowe zmarłego francuskiego projektanta mody Yves Saint-Laurenta odbyły się w czwartek w paryskim kościele św. Rocha, w obecności sław ze świata mody, filmu i polityki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paryż pożegnał wielkiego projektanta Yves Saint-Laurenta
(AFP)
d14fvba

Catherine Deneuve odczytała wiersz amerykańskiego poety Walta Whitmana, zaś mowę pogrzebową wygłosił wieloletni przyjaciel i współpracownik projektanta Pierre Berge.

Wśród uczestników uroczystości byli znani kreatorzy, m.in. Christian Lacroix, Vivienne Westwood i Jean-Paul Gaultier oraz modelki Saint-Laurenta - Laetitia Casta i Claudia Schiffer. Obecny był prezydent Francji Nicolas Sarkozy z małżonką Carlą Bruni, która niegdyś występowała na pokazach YSL.

W okolicach kościoła policja broniła dostępu tłumom, ale gapie wychylali się z okien pobliskich mieszkań i biur.

d14fvba

Urodzony w Algierii Yves Saint-Laurent, który rozpoczął karierę w wieku 17 lat, uważany był za rewolucjonistę w świecie mody i jednego z najbardziej wpływowych twórców haute-couture.

Po kremacji prochy Saint-Laurenta zostaną rozsypane w ogrodzie jego willi w Marrakeszu.

d14fvba

Podziel się opinią

Share

d14fvba

d14fvba
Więcej tematów