Trwa ładowanie...
d164fz4

Paryż: pożar w katedrze Notre Dame. Emmanuel Macron jest na miejscu zdarzenia

Paryż: Katedra Notre dam w płomieniach. Pożar doprowadził do niewyobrażalnych strat, ale prawdopodobnie wszystkie zabytki udało się wynieść. Na miejscu jest prezydent Francji, Emmanuel Macron.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paryż: pożar w katedrze Notre Dame. Emmanuel Macron jest na miejscu zdarzenia
Paryż: pożar w katedrze Notre Dame. Emmanuel Macron jest na miejscu zdarzenia (East News, Fot: AP/Associated Press/East News)
d164fz4

Katedra Notre Dame w płomieniach

W poniedziałek, 15 kwietnia, około godziny 18 w Paryżu wybuchł pożar, który pochłonął katedrę Notre Dame. Płomienie trawiące budowlę doprowadziły do nieodwracalnych strat. Według francuskich mediów nie było tak wielkiej tragedii dla dziedzictwa kultury francuskiej od czasów II wojny światowej.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana, jednak spekuluje się, że może mieć związek z nieszczęśliwym wypadkiem podczas prac remontowych. Sprawę bada już prokurator.

d164fz4

Emmanuel Macron na miejscu zdarzenia

Informacja o pożarze Notre Dame wstrząsnęła całą Francją, dla której arcykatedra stanowi symbol narodowy. Na miejscu pojawił się już prezydent, Emmanuel Macron.

Przypominamy, że w poniedziałek Macron miał wygłosić przemówienie, jednak chwilę po godzinie 19 zostało ono odwołane, aby polityk mógł niezwłocznie udać się do Paryża. W swoim wpisie na twitterze oznajmił, że myślami jest ze wszystkimi katolikami i wszystkimi rodakami. Płonącą katedrę określił mianem symbolu tożsamości narodowej.

Pożar katedry Notre Dame skomentował także przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean Claude-Juncker. Wydarzenie nazwał smutnym spektaklem, a budowlę miejscem należącym do całej ludzkości.

d164fz4

Podziel się opinią

Share
d164fz4
d164fz4
Więcej tematów