Trwa ładowanie...
d28hvlq

Parlamentarzyści PiS z zakazem wypowiedzi w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza

Szeregowi politycy PiS, w związku z tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku, otrzymali ze strony kierownictwa partii polecenie ograniczenia występów medialnych. Jak ustaliła Wirtualna Polska - co najmniej do weekendu. W sobotę odbędzie się pogrzeb śp. prezydenta Pawła Adamowicza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejm, ławy PiS
Sejm, ławy PiS (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d28hvlq

O wprowadzonych ad hoc zasadach powiedział nam jeden z polityków PiS, a potwierdził jeden z ważnych wiceministrów.

- Nie ma się czemu dziwić, trzeba wyciszać emocje, unikać niepotrzebnych zdań, z których każde może okazać się niepotrzebnym sformułowaniem, które ktoś nieopatrznie zrozumie. Do weekendu do mediów mają chodzić tylko najważniejsi i najpewniejsi politycy PiS - usłyszeliśmy od rozmówcy z partii.

Cisza w mediach społecznościowych, selekcja w audycjach

W politycznych audycjach porannych we wtorek - dzień po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza - jako przedstawiciele obozu władzy, wzięli udział: Błażej Spychalski, Paweł Mucha, Krzysztof Szczerski (wszyscy z Kancelarii Prezydenta RP), a także Waldemar Paruch z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

d28hvlq

Dzień wcześniej, w poniedziałek, wiceministrowie i ministrowie: Paweł Szefernaker, Jan Krzysztof Ardanowski, Jarosław Sellin, Łukasz Schreiber czy rzecznik PiS Beata Mazurek.

A w środę - w pierwszy dzień tegotygodniowego posiedzenia Sejmu - w porannych audycjach zagościli jedynie ministrowie - Mariusz Błaszczak (KPRM) i Paweł Mucha (KPRP).

WP OPINIE: Jarosław Kaczyński nie przyszedł na sejmowe pożegnanie Pawła Adamowicza

Przyznaje rozmówca WP z PiS: - Z "góry" poszło też polecenie, aby nie reagować i nie dać się prowokować w mediach społecznościowych. Nie atakować i nie wdawać się w dyskusje na temat tragedii.

d28hvlq

"Bana" na tweetowanie - jak słyszymy - dostała m.in. posłanka Krystyna Pawłowicz, która wywołała oburzenie swoimi wpisami, zamieszczonymi na Twitterze po zaatakowaniu prezydenta Gdańska na scenie WOŚP w niedzielę. Przeciwko jej aktywności protestowali m.in. politycy PiS (np. dyrektor biura Jarosława Kaczyńskiego).

ZOBACZ WIĘCEJ. WP OPINIE: Nie ma miejsca dla nienawiści w polityce? To niech Pawłowicz odda mandat

- Ma się nie rzucać w oczy - twierdzi rozmówca z PiS.

Pawłowicz wzięła to mocno do siebie: podczas posiedzenia Sejmu w środę, gdy posłowie minutą ciszy upamiętnili śp. prezydenta Gdańska, kontrowersyjnej posłanki nie było na miejscu. Jej siedzenie było wolne.

d28hvlq

Okazało się, że Pawłowicz... "ukryła" się na tyłach ław rządowych. Ledwo można było ją dostrzec.

We wtorek w Wirtualnej Polsce jako pierwsi ujawniliśmy, że największe partie - zarówno PO, jak i PiS - nie wystawią swoich kandydatów w wyborach uzupełniających w Gdańsku.

Nasze informacje potwierdziło wieczorne - pozytywnie przyjęte - oświadczenie prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

d28hvlq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28hvlq

Podziel się opinią

Share
d28hvlq
d28hvlq
Więcej tematów