Parlamentarzyści PiS z zakazem wypowiedzi w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza

Szeregowi politycy PiS, w związku z tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku, otrzymali ze strony kierownictwa partii polecenie ograniczenia występów medialnych. Jak ustaliła Wirtualna Polska - co najmniej do weekendu. W sobotę odbędzie się pogrzeb śp. prezydenta Pawła Adamowicza.

Parlamentarzyści PiS z zakazem wypowiedzi w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza
Źródło zdjęć: © PAP | Jakub Kamiński
Michał Wróblewski

O wprowadzonych ad hoc zasadach powiedział nam jeden z polityków PiS, a potwierdził jeden z ważnych wiceministrów.

- Nie ma się czemu dziwić, trzeba wyciszać emocje, unikać niepotrzebnych zdań, z których każde może okazać się niepotrzebnym sformułowaniem, które ktoś nieopatrznie zrozumie. Do weekendu do mediów mają chodzić tylko najważniejsi i najpewniejsi politycy PiS - usłyszeliśmy od rozmówcy z partii.

Cisza w mediach społecznościowych, selekcja w audycjach

W politycznych audycjach porannych we wtorek - dzień po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza - jako przedstawiciele obozu władzy, wzięli udział: Błażej Spychalski, Paweł Mucha, Krzysztof Szczerski (wszyscy z Kancelarii Prezydenta RP), a także Waldemar Paruch z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dzień wcześniej, w poniedziałek, wiceministrowie i ministrowie: Paweł Szefernaker, Jan Krzysztof Ardanowski, Jarosław Sellin, Łukasz Schreiber czy rzecznik PiS Beata Mazurek.

A w środę - w pierwszy dzień tegotygodniowego posiedzenia Sejmu - w porannych audycjach zagościli jedynie ministrowie - Mariusz Błaszczak (KPRM) i Paweł Mucha (KPRP).

Przyznaje rozmówca WP z PiS: - Z "góry" poszło też polecenie, aby nie reagować i nie dać się prowokować w mediach społecznościowych. Nie atakować i nie wdawać się w dyskusje na temat tragedii.

"Bana" na tweetowanie - jak słyszymy - dostała m.in. posłanka Krystyna Pawłowicz, która wywołała oburzenie swoimi wpisami, zamieszczonymi na Twitterze po zaatakowaniu prezydenta Gdańska na scenie WOŚP w niedzielę. Przeciwko jej aktywności protestowali m.in. politycy PiS (np. dyrektor biura Jarosława Kaczyńskiego).

- Ma się nie rzucać w oczy - twierdzi rozmówca z PiS.

Pawłowicz wzięła to mocno do siebie: podczas posiedzenia Sejmu w środę, gdy posłowie minutą ciszy upamiętnili śp. prezydenta Gdańska, kontrowersyjnej posłanki nie było na miejscu. Jej siedzenie było wolne.

Okazało się, że Pawłowicz... "ukryła" się na tyłach ław rządowych. Ledwo można było ją dostrzec.

We wtorek w Wirtualnej Polsce jako pierwsi ujawniliśmy, że największe partie - zarówno PO, jak i PiS - nie wystawią swoich kandydatów w wyborach uzupełniających w Gdańsku.

Nasze informacje potwierdziło wieczorne - pozytywnie przyjęte - oświadczenie prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (659)