Trwa ładowanie...

Parlament ma w niedzielę ogłosić niepodległość Kosowa

Na mapie Europy pojawi się w niedzielę nowe państwo - Kosowo. Parlament zamieszkałej głównie przez Albańczyków prowincji ma zebrać się w trybie pilnym i ogłosić niepodległość. Tym samym Kosowo oderwie się od Serbii.


Galeria
Kosowo przed ogłoszeniem niepodległości

Od kilku dni ulice Prisztiny pełne są albańskich flag i transparentów. Na niedzielną uroczystość odnowiono główny deptak w mieście i zainstalowano tam nowe latarnie. Do stolicy ściągają tłumy Albańczyków, którzy chcą na miejscu uczestniczyć w historycznej chwili.

Parlament ma w niedzielę ogłosić niepodległość KosowaŹródło: PAP/EPA
d23bpik
d23bpik

O 10.00 w trybie nadzwyczajnym ma zebrać się kosowski parlament. Deputowani przyjmą wszystkie niezbędne ustawy, by na zakończenie obrad o 15.00 przyjąć deklarację niepodległości. Prawdopodobnie wówczas na ulicach Prisztiny rozpocznie się wielkie święto. Już w sobotę wieczorem wiele osób bawiło się w centrum miasta na wieść, że w niedzielę Kosowo ogłosi niepodległość.

Zarówno prezydent jak i premier Kosowa mają wziąć udział w wieczornej, specjalnej konferencji prasowej. Wkrótce potem na deptaku w Prisztinie rozpocznie się koncert. Dzień zakończy się gigantycznym pokazem sztucznych ogni.

d23bpik
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23bpik
Więcej tematów