WP
WP

Parlament Krymu wywłaszczył porty - ukraińskie linie powinny się przenieść

Zaledwie kilka dni po referendum na Krymie dotyczącym włączenia terytorium do Federacji Rosyjskiej, Parlament Krymu uchwalił ustawę umożliwiającą wywłaszczenie portów należących poprzednio do Ministerstwa Infrastruktury Ukrainy - czytamy na stronie promyskat.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Wywłaszczenie dotyczy następujących przedsiębiorstw: Przeprawa Promowa Kercz, Port Handlowy w Kercz, Port Rybny w Kercz, Port handlowy w Feodosii, Port Handlowy w Jałcie, Port Handlowy w Sewastopolu, Port Rybny w Sewastopolu, Port Handlowy w Yevpatoryji. Niewątpliwe ma to bezpośrednie konsekwencje dotyczące niektórych ukraińskich operatorów promowych. Powyższe porty stanowiły 15 proc. wszystkich przewozów promowych Ukrainy, natomiast dotychczasowy ruch tranzytowy dla Rosji szacowany jest na 39 proc. we wszystkich portach Krymu.

Operatorzy ukraińscy, którzy przed aneksją Krymu do Rosji obsługiwali połączenia z przyjętych portów muszą przenieść się do portów ukraińskich np. do Ilichevska czy też Odessy. Jednym z wiodących operatorów, obsługujących połączenia do Turcji i Gruzji jest UrkFerry

Polub WP Wiadomości
WP
WP