Trwa ładowanie...
d1f4lyq

Parada Schumana przejdzie ulicami Warszawy

Ulicami Warszawy przejdzie Parada Schumana. Odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 na Krakowskim Przedmieściu. To wielobarwny korowód kolorowych strojów, twarzy wymalowanych w europejskie flagi, czy transparentów szkół i Szkolnych Klubów Europejskich.
Share
Parada Schumana przejdzie ulicami Warszawy
Źródło: WawaLove.pl
d1f4lyq

Parada ma upamiętnić wydarzenia sprzed 65 lat, kiedy to ówczesny francuski minister spraw zagranicznych Robert Schuman ogłosił plan powołania Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, jako nowej formy współpracy politycznej w Europie.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, paradzie towarzyszyć będzie również uliczny festyn oraz miejsce spotkań z organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznymi oraz firmami - Miasteczko Europejskie. Goście Miasteczka otrzymają publikacje i materiały informacyjne dotyczące tematyki europejskiej i projektów realizowanych na terenie m.st. Warszawy.

Atrakcyjne upominki będą natomiast do wygrania w licznych konkursach, grach i quizach m.in. Europejskim Kole Fortuny oraz Europejskiej Krzyżówce. Szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych wspólnie z Punktem zapewnią także Biuro Organizacji Urzędu oraz Europejskie Centrum Konsumenckie.

d1f4lyq

Podziel się opinią

Share
d1f4lyq
d1f4lyq
Więcej tematów