Trwa ładowanie...
d1ybxgk

Parada Schumana przejdzie ulicami Warszawy

Ulicami Warszawy przejdzie Parada Schumana. Odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 na Krakowskim Przedmieściu. To wielobarwny korowód kolorowych strojów, twarzy wymalowanych w europejskie flagi, czy transparentów szkół i Szkolnych Klubów Europejskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Parada Schumana przejdzie ulicami Warszawy
(WawaLove.pl)
d1ybxgk

Parada ma upamiętnić wydarzenia sprzed 65 lat, kiedy to ówczesny francuski minister spraw zagranicznych Robert Schuman ogłosił plan powołania Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, jako nowej formy współpracy politycznej w Europie.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, paradzie towarzyszyć będzie również uliczny festyn oraz miejsce spotkań z organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznymi oraz firmami - Miasteczko Europejskie. Goście Miasteczka otrzymają publikacje i materiały informacyjne dotyczące tematyki europejskiej i projektów realizowanych na terenie m.st. Warszawy.

Atrakcyjne upominki będą natomiast do wygrania w licznych konkursach, grach i quizach m.in. Europejskim Kole Fortuny oraz Europejskiej Krzyżówce. Szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych wspólnie z Punktem zapewnią także Biuro Organizacji Urzędu oraz Europejskie Centrum Konsumenckie.

d1ybxgk

Podziel się opinią

Share
d1ybxgk
d1ybxgk