Trwa ładowanie...
d21fpte

Parada Równości ruszyła ulicami Warszawy

Z okolic Ronda ONZ w Warszawie wystartowała kolejna warszawska Parada Równości. Jej uczestnicy przejdą w kolorowym pochodzie Aleją Jana Pawła II, Alejami Jerozolimskimi, ul. Marszałkowską i Aleją "Solidarności".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Już po raz 18. kolorowy korowód maszeruje ulicami stolicy
Już po raz 18. kolorowy korowód maszeruje ulicami stolicy (Agencja Gazeta, Fot: Maciej Jaźwiecki)
d21fpte

Coroczna manifestacja środowisk LGBT - lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych - rozpoczęła się o godz. 15. Wcześniej przed Pałacem Kultury i Nauki rozłożyło się Miasteczko Równości, gdzie zaprezentowali się zarówno partnerzy wydarzenia, jak i organizacje pozarządowe, które zajmują się tematyką równościową i współpracują z grupami mniejszościowymi.

Organizatorzy imprezy twierdzą, że jak co roku środowisko LGBT idzie razem "po równość małżeńską i prawo do adopcji".

W paradzie oprócz gejów, lesbijek osób biseksualnych, transpłciowych i ich przyjaciół biorą udział politycy SLD, Nowoczesnej, PO, Razem i Zielonych, a także dyplomaci z różnych krajów, w tym ambasador Wielkiej Brytanii Jonathan Knott.

Wśród maszerujących pojawił się m.in. kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski.

Po zakończeniu parady przy ul. Jasnej 1 odbędzie się koncert pt. "Oficjalne afterparty", na którym wystąpią m.in. Kisu Min, Sexy Suicide, Alex Palmieri, Lilly Hates Roses i DJ Heights Beats. Dochód z tej imprezy zostanie przeznaczony na organizację przyszłorocznej Parady Równości.

d21fpte

Podziel się opinią

Share

d21fpte

d21fpte
Więcej tematów