Trwa ładowanie...
d2cdcn4

Papież życzył Polakom głębokiego przeżycia Świąt

Benedykt XVI życzył Polakom głębokiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Papież złożył życzenia podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie.

Share
d2cdcn4

Zwracając się po polsku powiedział: - W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu". Życzę wszystkim głębokiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

- Osobiste, pełne wiary spotkanie z Chrystusem, wcieloną miłością Boga, niech budzi nadzieję, daje pokój i radość; niech otwiera serca na światło Ducha Świętego, aby przewodziło w drodze do szczęścia. Niech Bóg wam błogosławi! - dodał Benedykt XVI.

W katechezie wygłoszonej po włosku papież wyraził pragnienie, by wierni nie angażowali się wyłącznie w zewnętrzne przygotowania do świąt, ale także, by "oczyścili sumienia".

- Troska, jaką przykładamy do tego, by nasze ulice i nasze domy błyszczały, niech jeszcze bardziej zachęca nas do tego, by przygotować naszą duszę na spotkanie z Tym, który ma do nas przyjść - mówił papież.

- Oczyśćmy nasze sumienia i nasze życie z tego, co jest sprzeczne z tym nadejściem: myśli, słowa, postawę i działania, mobilizując się do czynienia dobra i przyczynienia się do budowy świata pokoju oraz sprawiedliwości dla każdego człowieka - wezwał.

Benedykt XVI z zadowoleniem podkreślił, że na nowo odkrywa się tradycję szopek w domach, zakładach pracy i miejscach publicznych.

d2cdcn4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cdcn4
d2cdcn4
Więcej tematów