Papież zwrócił się do Polaków. "Módlcie się za Kościół, ojczyznę i o pokój"

Papież Franciszek zwrócił się do Polaków podczas audiencji generalnej w Watykanie, by modlili się "za Kościół i ojczyznę, o pokój na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie". Mówił też, że największym wrogiem wiary nie jest inteligencja czy rozum, ale lęk.

Papież apelował do Polaków, by modlili się o pokój w Ukrainie. Zdj. ilustracyjne
Papież apelował do Polaków, by modlili się o pokój w Ukrainie. Zdj. ilustracyjne
Źródło zdjęć: © East News | Grzegorz Galazka

01.05.2024 13:43

Zwracając się do Polaków uczestniczących w spotkaniu w Auli Pawła VI papież zaapelował: "Podczas majowych nabożeństw zawierzajcie Matce Bożej sprawy osobiste, rodzinne, a także cierpienia ludzi, którzy są ofiarami wojen".

- Módlcie się za Kościół i ojczyznę, o pokój na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie. Niech Maryja, którą sto lat temu Pius XI ustanowił Królową dla całej Polski, wspiera was i prowadzi - dodał Franciszek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W katechezie na temat cnoty wiary Franciszek mówił: "jej wielkim wrogiem nie jest inteligencja, nie jest rozum - jak niektórzy dalej obsesyjnie powtarzają - ale po prostu lęk".

- Wiara jest darem, który trzeba przyjąć i o który należy prosić każdego dnia, aby mógł się w nas odnawiać - dodał papież. PI przypomniał, że 1 maja Kościół obchodzi uroczystość Świętego Józefa Robotnika.

Papież o wojnie. "Jest zawsze porażką"

Franciszek w swoje audiencji odniósł się również do toczących się konfliktów zbrojnych. - Nie zapominajmy modlić się o pokój. Módlmy się za narody, które są ofiarami wojny - wzywał papież, podkreślają, że "wojna jest zawsze porażką".

- Pomyślmy o umęczonej Ukrainie, która bardzo cierpi. Pomyślmy o mieszkańcach Palestyny i Izraela, gdzie trwa wojna, pomyślmy o ludzie Rohingja w Birmie i prośmy o pokój. Prośmy o prawdziwy pokój dla tych narodów i dla całego świata. Niestety dzisiaj inwestycjami, które dają największe zyski, są fabryki broni. To straszne zarabiać śmiercią. Prośmy o pokój" - powiedział Franciszek.

Źródło: PAP/WP

Wybrane dla Ciebie