Trwa ładowanie...
d17bvwy

Papież w Meksyku. "To podstępne zagrożenie"

• Papież Franciszek zaapelował w Meksyku o sprzeciw wobec handlu [ narkotykami ]( https://portal.abczdrowie.pl/klasyfikacja-narkotykow )
• To "komercjalizacja śmierci", "niczym przerzut nowotworowy, który pożera" - mówił
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież w Meksyku. "To podstępne zagrożenie"
(PAP/EPA, Fot: Jose Mendez)
d17bvwy

W przemówieniu do biskupów Meksyku papież Franciszek w ostrych słowach zaapelował o odważny sprzeciw wobec handlu narkotykami. To "komercjalizacja śmierci", "niczym przerzut nowotworowy, który pożera" - mówił podczas spotkania w stołecznej katedrze.

- Proszę was, abyście nie lekceważyli etycznego i antycywilizacyjnego wyzwania, jakie handel narkotykami stanowi dla całego społeczeństwa meksykańskiego włącznie z Kościołem - powiedział Franciszek w obszernym przemówieniu do episkopatu.

Następnie wskazał: - Rozmiary tego zjawiska, złożoność jego przyczyn, ogrom jego szerzenia się niczym przerzutu nowotworowego, który pożera, straszna przemoc, jaka sieje zniszczenie i jej bulwersujące powiązania nie pozwalają nam, pasterzom Kościoła uciekać się do ogólnikowego potępiania, lecz wymagają od nas proroczej odwagi i poważnego, stosownego planu duszpasterskiego.

d17bvwy

Franciszek podkreślił, że w przeciwnym razie wszystkim grozi zniszczenie ze strony tego "podstępnego zagrożenia".

Papież mówił, że konieczna jest praca wśród rodzin, na peryferiach, we wspólnotach parafialnych, szkołach, instytucjach społecznych i politycznych oraz w strukturach sił bezpieczeństwa. Jak mówił to pomoże całkowicie uwolnić się od zagrożenia, które pochłonęło już wiele istnień ludzkich zarówno wśród tych, którzy byli ofiarami, jak i tych, którzy "przed Bogiem będą mieli zawsze ręce splamione krwią, choćby mieli portfele pełne brudnych pieniędzy i niewrażliwe sumienie".

O północy czasu polskiego Franciszek odprawi mszę w stołecznym sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, patronki Ameryk.

d17bvwy

Podziel się opinią

Share
d17bvwy
d17bvwy
Więcej tematów