Trwa ładowanie...
d17tfc5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Papież w Meksyku. "To podstępne zagrożenie"

• Papież Franciszek zaapelował w Meksyku o sprzeciw wobec handlu [ narkotykami ]( https://portal.abczdrowie.pl/klasyfikacja-narkotykow )
• To "komercjalizacja śmierci", "niczym przerzut nowotworowy, który pożera" - mówił
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież w Meksyku. "To podstępne zagrożenie"
(PAP/EPA, Fot: Jose Mendez)
d17tfc5

W przemówieniu do biskupów Meksyku papież Franciszek w ostrych słowach zaapelował o odważny sprzeciw wobec handlu narkotykami. To "komercjalizacja śmierci", "niczym przerzut nowotworowy, który pożera" - mówił podczas spotkania w stołecznej katedrze.

- Proszę was, abyście nie lekceważyli etycznego i antycywilizacyjnego wyzwania, jakie handel narkotykami stanowi dla całego społeczeństwa meksykańskiego włącznie z Kościołem - powiedział Franciszek w obszernym przemówieniu do episkopatu.

Następnie wskazał: - Rozmiary tego zjawiska, złożoność jego przyczyn, ogrom jego szerzenia się niczym przerzutu nowotworowego, który pożera, straszna przemoc, jaka sieje zniszczenie i jej bulwersujące powiązania nie pozwalają nam, pasterzom Kościoła uciekać się do ogólnikowego potępiania, lecz wymagają od nas proroczej odwagi i poważnego, stosownego planu duszpasterskiego.

d17tfc5

Franciszek podkreślił, że w przeciwnym razie wszystkim grozi zniszczenie ze strony tego "podstępnego zagrożenia".

Papież mówił, że konieczna jest praca wśród rodzin, na peryferiach, we wspólnotach parafialnych, szkołach, instytucjach społecznych i politycznych oraz w strukturach sił bezpieczeństwa. Jak mówił to pomoże całkowicie uwolnić się od zagrożenia, które pochłonęło już wiele istnień ludzkich zarówno wśród tych, którzy byli ofiarami, jak i tych, którzy "przed Bogiem będą mieli zawsze ręce splamione krwią, choćby mieli portfele pełne brudnych pieniędzy i niewrażliwe sumienie".

O północy czasu polskiego Franciszek odprawi mszę w stołecznym sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, patronki Ameryk.

d17tfc5

Podziel się opinią

Share

d17tfc5

d17tfc5
Więcej tematów