Trwa ładowanie...
d3ubr6x
Papież: rodziny są świadkami prawdy, dobroci i piękna
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Papież: rodziny są świadkami prawdy, dobroci i piękna

Papież Franciszek powiedział, że rodziny są świadkami prawdy, dobroci i piękna. W sobotę wieczorem w Filadelfii wziął udział w modlitewnym czuwaniu z okazji Światowego Spotkania Rodzin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3ubr6x

Czuwanie poprzedziło niedzielną papieską mszę w Filadelfii zamykającą Światowe Spotkanie Rodzin. Będzie to zarazem ostatni dzień wizyty Franciszka w Stanach Zjednoczonych.

Papież nie odczytał przygotowanego przemówienia i improwizował po hiszpańsku wśród owacji słuchaczy. Mówił o pięknie rodziny i o tym, że warto w niej żyć. Zauważył żartobliwie, że ktoś może pomyśleć, że mówi tak dlatego, gdyż sam nie jest żonaty.

d3ubr6x

Tak - podkreślił - rodziny przeżywają trudne chwile.

- Czasem latają talerze, a dzieci przyprawiają o ból głowy- dodał Franciszek. - Nie wspomnę nawet o teściowych - przyznał z uśmiechem.

- Tylko miłość przezwycięży te trudności. Nienawiść, podziały nie pokonają żadnych - stwierdził. Powtarzał tysiącom uczestników czuwania: Miłość jest radością, miłość popycha do przodu, jest "fabryką nadziei".

Położył nacisk na "boską tożsamość" rodzin, które "otrzymały dowód osobisty od Boga".

d3ubr6x

Papież dziękował rodzinom za to, że są świadkami "prawdy, dobroci i piękna". Apelował o budowę społeczeństwa opartego na tych wartościach.

Rodzina - mówił - nie jest "niebem na ziemi", bo z powodu grzechu ludzie walczą między sobą. Prosił, by nigdy nie kończyć dnia bez pogodzenia się.

Podczas czuwania w Benjamin Franklin Parkway, przeplatanego świadectwami rodzin z całego świata, w tym z Ukrainy, Argentyny, Jordanii i Australii, wystąpili królowa muzyki soul Aretha Franklin i tenor Andrea Bocelli.

Spotkanie w Filadelfii pod przewodnictwem papieża Franciszka jest uważane za swoiste wprowadzenie do synodu biskupów na temat rodziny, rozpoczynającego się 4 października w Watykanie.

d3ubr6x

Podziel się opinią

Share

d3ubr6x

d3ubr6x
Więcej tematów