Papież poświęcił dzwon i kamienie węgielne pod kościoły
Na zakończenie nabożeństwa na
Jasnej Górze Ojciec Święty pobłogosławił dzwon dla świątyni księży
pallotynów powstającej w Dolinie Miłosierdzia nieopodal Jasnej
Góry, obrazy, Krzyż Katyński i kamienie węgielne dla kilkunastu
parafii.
Dzwon ma metr średnicy i tyleż wysokości, waży pół tony. Z jednej strony widnieje na nim wizerunek Jana Pawła II, z drugiej - napis mówiący o intencji fundatorów. Ma to być wotum wdzięczności za pontyfikat papieża-Polaka - mówi ks. Andrzej Kuliberda z Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.
Krzyż Katyński, pobłogosławiony przez Ojca Świętego, ma stanąć w Golgocie Wschodu, powstającej w remontowanym obecnie Bastionie św. Barbary na Jasnej Górze. Golgota ma upamiętniać cierpienia Polaków, m.in. w Katyniu i na Syberii.
Papież poświęcił też przyniesione przez wiernych kamienie węgielne pod budowę kościołów i kaplic dla parafii: pod wezwaniem św. Faustyny, św. Kingi, Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie, Niepokalanego Serca NMP w częstochowskiej dzielnicy Mirów, św. Wawrzyńca w Borownie, św. Mikołaja w Przybynowie pod budowę kaplicy w Wysokiej Lelowskiej.
Księża i wierni z parafii Miłosierdzia Bożego w Jaworzniku przywieźli do pobłogosławienia przez Ojca Świętego figurę Matki Bożej, a pielgrzymi z Ukrainy - obraz Matki Bożej dla parafii w Ojsakowie w archidiecezji częstochowskiej i kopię Matki Bożej Łaskawej Lwowskiej.