Trwa ładowanie...

Papież odwiedził ośrodek buddyjski, czego nie było w programie

W czasie wizyty na Sri Lance papież Franciszek odwiedził ośrodek buddyjski w Kolombo, czego nie było wcześniej w programie - ogłosił rzecznik Watykanu. Poza tym podczas wizyty na północy kraju spotkał się z grupą osób ocalałych z wojny domowej.
Share
Papież Franciszek w Kolombo
Papież Franciszek w KolomboŹródło: PAP/EPA, Fot: M.A. Pushpa Kumara
dxhm5i0

Watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi powiedział w Kolombo, że papież odwiedził międzynarodowy ośrodek buddystów Mahabodi Viharaya, odpowiadając na zaproszenie, jakie otrzymał od nich we wtorek podczas spotkania międzyreligijnego.

Franciszek, według relacji włoskiego jezuity, w trakcie pobytu w centrum buddyjskim został zaprowadzony do miejsca, w którym znajduje się figura Buddy. Franciszek stał przed nią w milczeniu, podczas gdy inni uczestnicy spotkania zaintonowali pieśni.

Żartobliwie rzecznik Watykanu opisał okoliczności środowego spotkania papieża z biskupami Sri Lanki w siedzibie stołecznej kurii. Pierwotnie było ono planowane na wtorek, ale Franciszek nie pojechał tam z powodu zmęczenia po długim locie z Rzymu i przedłużonym o godzinę przejeździe w papamobile przez miasto w ogromnym upale.

dxhm5i0

Jak mówił ksiądz Lombardi, kiedy papież pojechał z wizytą do biskupów, już nie było ich w kurii, ponieważ wyruszyli już do miasta Madhu na północy do sanktuarium maryjnego, gdzie i on był oczekiwany. Dlatego spotkanie przełożono po raz drugi i odbyło się ono ostatecznie po powrocie Franciszka i biskupów do Kolombo. Rzecznik powiedział dziennikarzom: - Zostawiłem tam papieża i mam nadzieję, że w tym czasie nigdzie indziej nie pojechał.

Rano w stolicy kraju Franciszek dokonał kanonizacji żyjącego na przełomie XVII i XVIII wieku księdza Józefa Vaza, misjonarza zwanego "Apostołem Cejlonu".

W czwartek papież zakończy wizytę na Sri Lance i wyruszy na Filipiny, gdzie pozostanie do poniedziałku.

dxhm5i0

Podziel się opinią

Share
dxhm5i0
dxhm5i0
Więcej tematów