Trwa ładowanie...
d2pr6tv

Papież modlił się za zakażonych koronawirusem. Anioł Pański po raz pierwszy z telebimów

Po raz pierwszy Franciszek nie pojawił się w południe w oknie na placu Świętego Piotra. Z powodu koronawirusa odmówił modlitwę w innym miejscu, a wierni mogli oglądać transmisję z tego wydarzenia na ustawionych przed bazyliką watykańską telebimach. Papież modlił się za chorych z powodu koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek modlilł się za chorych. Tym razem nie pojawił się w południe w oknie
Papież Franciszek modlilł się za chorych. Tym razem nie pojawił się w południe w oknie (PAP/EPA)
d2pr6tv

- Trochę dziwna jest ta dzisiejsza modlitwa Anioł Pański z papieżem zamkniętym w bibliotece, ale ja was widzę, jestem blisko was - powiedział na początku papież Franciszek. Dodał, że było to konieczne, by uniknąć zakażenia wśród tłumu ludzi.

Papież dodał: - Jestem blisko w modlitwie z osobami, które cierpią z powodu obecnej epidemii koronawirusa i ze wszystkimi tymi, którzy się nimi opiekują. Wspominałem o nich dużo w tych dniach wyciszenia.

d2pr6tv

Sytuacja w Syrii

Papież podjął też temat Syrii. Pozdrowił tych, którzy wyrazili solidarność "z mieszkańcami miasta Idlib i północno-zachodniej Syrii, zmuszonymi do ucieczki z powodu ostatnich działań wojennych". - Wyrażam wielki niepokój, mój ból z powodu nieludzkiej sytuacji tych bezbronnych osób, w tym - wielu dzieci, którym grozi utrata życia. Nie możemy odwracać wzroku od tego kryzysu humanitarnego, lecz nadać mu pierwszeństwo przed jakimkolwiek innym interesem - oświadczył Franciszek. Poprosił o modlitwę za Syryjczyków.

Pod sam koniec papież pojawił się na chwilę w oknie. Wyjaśnił, że chciał "zobaczyć wszystkich zgromadzonych "na żywo".

Koronawirus. Pierwsza taka sytuacja w historii

O tym, że modlitwa Anioł Pański może odbyć się na innych zasadach informowaliśmy w piątek wieczorem na łamach Wirtualnej Polski.

Jak przekazała w sobotę kuria watykańska, z obawy przed koronawirusem niedzielna modlitwa Anioł Pański i środowa audiencja generalna papieża Franciszka odbędą się całkowicie bez udziału wiernych i będą transmitowane z papieskiej biblioteki.

d2pr6tv

Jest to pierwsza taka sytuacja w historii. Nigdy wcześniej żaden z papieży będących przy zdrowiu nie prowadził modlitwy Anioł Pański bez udziału wiernych i ich obecności przed Bazyliką Świętego Piotra.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2pr6tv

Podziel się opinią

Share

d2pr6tv

d2pr6tv
Więcej tematów