Trwa ładowanie...

Papież ma plan dla Afryki: szkoła w każdej wsi

"Szkoła w każdej wsi" - to w najkrótszym ujęciu program dla Etiopii, Somalii, Kenii i Dżibuti, państw Rogu Afryki, z jakim wystąpiła Papieska Rada "Cor Unum".

Share
Papież ma plan dla Afryki: szkoła w każdej wsi
Źródło: AFP, Fot: Mustafa Abdi
d11dzzi

Poprawa tragicznego losu 13 milionów mieszkańców tych krajów przez stworzenie tam sieci szkolnictwa podstawowego - tę ideę skonkretyzował w swym wystąpieniu na konferencji prasowej w Watykanie przewodniczący Rady, Gwinejczyk, kardynał Robert Sarah.

- Miliony ludzi bez dachu nad głową wędrujących w poszukiwaniu schronienia, nielegalni emigranci, ludzie bez ojczyzny, bez domu, bez pracy, bez przynależności do jakiejś wspólnoty - możemy stracić całe jedno pokolenie - nakreślił kard. Sarah sytuację regionu.

d11dzzi

Przewodniczący "Cor Unum" wystąpił z projektem i zarazem z "apelem skierowanym do wszystkich chrześcijan", aby zaangażowali się w wielkie przedsięwzięcie: w każdej wsi państw Rogu Afryki założyć szkołę.

Tworzenie szkół, wokół których będzie się skupiało życie wioski, które będą kształciły młodzież i kształtowały życie lokalnych społeczności, to "specjalne powołanie Kościoła" - podkreślił hierarcha.

Według sekretarza generalnego Caritas International Michela Roya w najbliższych miesiącach kościelna organizacja charytatywna spodziewa się zgromadzić na ten cel 60 milionów euro.

d11dzzi

Podziel się opinią

Share
d11dzzi
d11dzzi
Więcej tematów