Trwa ładowanie...
dkbtw36

Papież: każdy urząd w Kościele powinien wygasać

Papież Franciszek powiedział, że każdy urząd w Kościele powinien wygasać. - Nie ma w Kościele dożywotnich przywódców; ma to miejsce tylko w krajach, gdzie panuje dyktatura - mówił podczas spotkania z Ruchem Odnowy w Duchu Świętym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek
Papież Franciszek (PAP/EPA, Fot: Maurizio Brambatti)
dkbtw36

W częściowo improwizowanym przemówieniu wygłoszonym na placu Świętego Piotra w obecności 30 tysięcy przedstawicieli ruchu Franciszek podkreślił: - Byłoby właściwe, aby wszystkie stanowiska w Kościele wygasały.

Papież, przepraszając następnie za swe słowa, dodał, że władza prowadzi także do tego, że "wielu przywódców puszy się jak pawie".

- Władza prowadzi do próżności - stwierdził. Ostrzegł też: - Wydaje się, że jest się w stanie zrobić wszystko, a można stoczyć się w robienie interesów, bo diabeł zawsze wchodzi do portfeli.

Franciszek przestrzegał również przed pokusą, czyhającą na przywódców w Kościele, czyli przeświadczeniem o tym, że jest się niezastąpionym na swym stanowisku i przed chęcią rządzenia. - Jedynym niezastąpionym w Kościele jest Duch Święty - zauważył.

Zdaniem papieża ruchy kościelne, które "stoją w miejscu", ulegają zepsuciu.

dkbtw36

Podziel się opinią

Share
dkbtw36
dkbtw36
Więcej tematów