Trwa ładowanie...

Papież Franciszek zakończył wizytę w Ameryce Południowej

Papież Franciszek zakończył 7-dniową podróż po Ameryce Południowej i odleciał z Paragwaju do Rzymu. Jego dziewiąta zagraniczna pielgrzymka, w trakcie której odwiedził też Ekwador i Boliwię, była najdłuższą z dotychczasowych.
Share
Papież Franciszek zakończył wizytę w Ameryce Południowej
Źródło: PAP/EPA
d37g3rf

Na zakończenie wizyty w Paragwaju papież spotkał się na nabrzeżu w stolicy kraju, Asuncion, z młodzieżą.

Na stołecznym lotnisku pożegnały go ustawione w szpalerze dzieci w strojach będących dokładnymi kopiami paradnych mundurów watykańskiej Gwardii Szwajcarskiej.

To była bardzo męcząca podróż dla 78-letniego papieża, który dobrze zniósł jej trudy: prawie codzienne loty samolotem, ponad 20 spotkań i wizyt , 5 odprawionych mszy dla setek tysięcy ludzi i 15 wygłoszonych przemówień.

d37g3rf

Franciszek nie okazywał zmęczenia i - jak zauważają watykaniści - był dobrej formie, również w stolicy Boliwii La Paz, położonej na wysokości 4 tysięcy metrów nad poziomem morza.

Dowodem nadzwyczajnej kondycji papieża było także to, że wielokrotnie w trakcie tej podróży odkładał przygotowane wcześniej i przetłumaczone na kilka języków przemówienia i improwizował, co przychodziło mu z tym większą łatwością, że mówił w swym ojczystym języku - hiszpańskim.

Należy oczekiwać, że na pokładzie samolotu papież spotka się z 75 towarzyszącymi mu dziennikarzami na konferencji prasowej. W kolejną podróż Franciszek uda się 19 września. Jej celem będzie Kuba i Stany Zjednoczone. Pielgrzymka ta potrwa 10 dni.

W listopadzie Franciszek wybierze się zaś z pierwszą pielgrzymką do Afryki.

d37g3rf

Zobacz również: Papież Franciszek na "Diabelskim zakręcie"

d37g3rf

Podziel się opinią

Share
d37g3rf
d37g3rf
Więcej tematów