Trwa ładowanie...
d3wttd8

Papież Franciszek zabrał głos ws. par LGBT. Watykan rozwiał wątpliwości

Papież Franciszek miał wyrazić w filmie dokumentalnym swoje poparcie dla cywilnych małżeństw osób tej samej płci. Wątpliwości w tej sprawie rozwiała watykańska Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek o społeczności LGBT
Papież Franciszek o społeczności LGBT (ONS)
d3wttd8

Papież Franciszek o ślubach LGBT

Słowa papieża Franciszka wypowiedziane w filmie dokumentalnym "Francesco", który premierę miał w środę na Festiwalu Filmowym w Rzymie, wywołały ogromne kontrowersje. Ojciec Święty miał wezwać do uchwalenia przepisów umożliwiających związki cywilne osób homoseksualnych.

- Osoby homoseksualne mają prawo być rodziną. Są dziećmi Bożymi - powiedział w filmie papież Franciszek. Zdaniem Ojca Świętego to, co musimy zrobić, "to stworzyć prawo o związkach partnerskich". Jak podkreślił, nikogo nie powinno się wykluczać z powodu jego orientacji seksualnej. Pełniąc funkcję arcybiskupa Buenos Aires, Franciszek poparł związki cywilne dla par homoseksualnych jako alternatywę dla małżeństw osób tej samej płci. Jako papież nigdy jednak nie wyszedł publicznie na rzecz związków obywatelskich.

d3wttd8

Papież Franciszek o LGBT. Wątpliwości wyjaśnił Watykan

Te słowa wywołały wątpliwości dotyczące poglądów papieża Franciszka na społeczność LGBT. Rozwiała je watykańska Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych. - To nie jest otwarcie na małżeństwa homoseksualne - ocenił prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych bp Marcello Semeraro.

Biskup Semeraro przestrzegł przed wyciąganiem zbyt daleko idących wniosków z tej wypowiedzi, gdyż Franciszek mówi po prostu, że osoby tej samej płci, które zdecydowały się na stabilną formę wspólnego życia, mają prawo do ochrony tego wyboru - dodała Katolicka Agencja Informacyjna.

Władysław Kosiniak-Kamysz zdradza przebieg rozmowy z Tomaszem Grodzkim

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wttd8

Podziel się opinią

Share
d3wttd8
d3wttd8
Więcej tematów