Papież Franciszek wydał nowe dyrektywy dla zakonnic ws. Twittera i Facebooka

Papież Franciszek ostrzegł zakonnice przed marnowaniem czasu na media społecznościowe. Siostry zakonów kontemplacyjnych powinny używać Facebooka i Twittera "z powagą i zachowaniem dyskrecji".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Franciszek sam aktywnie korzysta z Twittera
Franciszek sam aktywnie korzysta z Twittera (PAP/EPA, Fot: Vandeville Eric/ABACA)
WP

W myśl najnowszych zaleceń media społecznościowe powinny być wykorzystywane jako źródła dużej ilości informacji. Papież dodał, że powinny służyć do dalszego kształcenia się oraz do pracy. Muszą one jednak służyć życiu zakonnemu, a nie mogą być "powodem marnotrawienia czasu".

Życie w odosobnieniu i modlitwie

Zalecenia te pochodzą z opublikowanego przez Watykan kilka dni temu dokumentu "Cor Ornas" (Modlące serce). Dokument objaśnia, jak zakonnice zakonów kontemplacyjnych mają przestrzegać reguł zapisanych w wydanej w 2016 r. przez papieża Franciszka konstytucji apostolskiej o żeńskim życiu kontemplacyjnym (Vultum dei quaerere). Obejmują one 12 dziedzin życia zakonnego, od modlitwy do pracy włącznie.

WP

Podczas prezentacji papieskich dyrektyw abp Jose Rodriguez Carballo powiedział „Vatican News”, że w zakonach kontemplacyjnych na całym świecie przebywa ok. 38 tys. zakonnic. Oznacza to, że prowadzą one w klasztorach życie w odosobnieniu, oddając się modlitwie.

81-letni papież Franciszek sam aktywnie korzysta z Twittera. Jego tweety w wersji angielskojęzycznej czyta 18 mln ludzi, a w wersji niemieckiej 640 tys.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Przeczytaj także:

WP

Afera o karykaturę. Premier Netanjahu z rakietą

Deutsche Post zbiera baty za niekorzystne zasady zatrudniania

Zobacz także: Grał w Gdańsku i Poznaniu. W Izraelu znienawidzili go za wyznanie

WP
WP
WP