Trwa ładowanie...
d4gb281
IAR

Papież Franciszek w telewizji chińskiej

Po raz pierwszy w historii telewizja chińska przekazała słowa papieża do Chińczyków. Telewizja chińska podała dziś, że wczoraj po modlitwie Anioł Pański papież Franciszek przekazał wyrazy współczucia i solidarności mieszkańcom portowego miasta Tiencin, gdzie kilka dni temu doszło do potężnej eksplozji w składzie materiałów chemicznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(PAP/EPA, Fot: Ettore Ferrari)
d4gb281

Poinformowano, że papież zapewnił o swej modlitwie za wszystkie ofiary tragedii. Obserwatorzy twierdzą, że jest to wydarzenie bezprecedensowe.

W Tiencinie trwa usuwanie skutków serii eksplozji, które miały miejsce w magazynie z chemikaliami. Władze potwierdziły, że składowano tam m.in. silnie trujący cyjanek potasu. Według najnowszych informacji w serii eksplozji w portowym mieście zginęło 112 osób, a 95 uznaje się za zaginione. Większość z nich to młodzi mężczyźni zatrudnieni na czasowych kontraktach. Chińskie władze utrzymują, że pomimo odnalezienia silnie trujących związków chemicznych, nie ma zagrożenia dla mieszkańców Tiencinu znajdujących się poza dwukilometrową strefą zamkniętą wokół epicentrum katastrofy.

Według niezależnych badań Greenpeace w próbkach wody pobranych w pobliżu miejsca pożaru nie stwierdzono cyjanku. Woda skażona została jednak innymi zagrażającymi zdrowiu chemikaliami. Greenpeace zaapelowało też do władz o rozszerzenie strefy zamkniętej do 5 kilometrów. Do tej pory z terenów wokół portu w Tiencinie ewakuowano ponad 6000 osób.

d4gb281

Podziel się opinią

Share

d4gb281

d4gb281
Więcej tematów