ŚwiatPapież Franciszek pozdrowił Polaków w związku z 1050. rocznicą chrztu Polski. "Proszę Boga, aby obecne i przyszłe pokolenia Polaków pozostawały wierne łasce chrztu"

Papież Franciszek pozdrowił Polaków w związku z 1050. rocznicą chrztu Polski. "Proszę Boga, aby obecne i przyszłe pokolenia Polaków pozostawały wierne łasce chrztu"

Papież Franciszek pozdrowił Polaków w związku z 1050. rocznicą chrztu Polski. "Proszę Boga, aby obecne i przyszłe pokolenia Polaków pozostawały wierne łasce chrztu"
Źródło zdjęć: © AFP | GABRIEL BOUYS
13.04.2016 11:45, aktualizacja: 13.04.2016 12:14

• Papież Franciszek wspomniał o 1050. rocznicy chrztu Polski podczas audiencji
• - Dziękuję Bogu za ten historyczny akt - mówił
• Franciszek udzielił błogosławieństwa wszystkim Polakom

Podczas audiencji generalnej na placu Świętego Piotra papież Franciszek skierował pozdrowienie do Polaków w związku z rozpoczynającymi się w czwartek uroczystościami z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. W środowej audiencji uczestniczyło ponad 20 tys. osób.

- Drodzy bracia i siostry, w tych dniach Kościół w Polsce obchodzi 1050. rocznicę chrztu. Razem z pasterzami i wiernymi dziękuję Bogu za ten historyczny akt, który przez wieki kształtował wiarę, duchowość i kulturę waszego Narodu, we wspólnocie ludów, które Chrystus zaprosił do udziału w tajemnicy Jego śmierci i zmartwychwstania - powiedział po włosku.

Franciszek przytaczając słowa Jana Pawła II dodał: dziękujecie Bogu za to, że "zostaliście zanurzeni w wodzie, która odbija w sobie obraz Boga żywego - w wodzie, która jest falą wieczności".

- Proszę Boga, aby obecne i przyszłe pokolenia Polaków pozostawały wierne łasce chrztu, dając świadectwo miłości Chrystusa i Kościoła. Niech miłosierny Bóg udzieli swojego błogosławieństwa wszystkim Polakom żyjącym w kraju i poza granicami - mówił papież.

Na zakończenie audiencji Franciszek nawiązał do swej sobotniej podróży na grecką wyspę Lesbos, na którą przypłynęły w ostatnich miesiącach tysiące uchodźców, głównie z Syrii.

- Udam się tam razem z moimi (prawosławnymi) braćmi: patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem i arcybiskupem Aten i całej Grecji Hieronimem, aby wyrazić bliskość i solidarność zarówno z uchodźcami, jak i z obywatelami Lesbos oraz całym narodem greckim, tak wielkodusznym w udzielaniu gościny - oświadczył Franciszek.

Poprosił wiernych, by towarzyszyli mu modlitwą.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także