Trwa ładowanie...
dd4ogoh

Papież Franciszek pobłogosławił parze gejów ochrzczenia trójki dzieci? Watykan zaprzecza

Para gejów Toni Reis i David Harrad pochwaliła się listem od papieża Franciszka. Miał on w nim pogratulować mężczyznom chrztu trójki dzieci, co odebrali jako aprobatę głowy Kościoła dla tworzenia jednopłciowych rodzin. Stolica Apostolska wyprowadziła ich z błędu i zdementowała te informacje. - List został źle zrozumiany i wykorzystany - brzmi jej stanowisko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek wcale nie wyraził poparcia dla chrztu dzieci homoseksualnej pary - powiedziała zastępca dyrektora watykańskiego biura prasowego Paloma Garcia Ovejero.
Papież Franciszek wcale nie wyraził poparcia dla chrztu dzieci homoseksualnej pary - powiedziała zastępca dyrektora watykańskiego biura prasowego Paloma Garcia Ovejero. (PAP/EPA)
dd4ogoh

Toni Reis w kwietniu napisał list do papieża Franciszka, w którym opisał problemy z ochrzczeniem trójki dzieci i radość z decyzji arcybiskupa Kurytyby, José Antonio Peruzzo, który wyraził zgodę na udzielenie sakramentu.

Mężczyzna doczekał się też odpowiedzi, czym pochwalił się na swoim facebookowym profilu. Głowa Kościoła w liście pogratulowała decyzji o chrzcie trojga adoptowanych dzieci i życzyła dużo szczęścia. "Jestem bardzo szczęśliwy. Teraz mogę już umrzeć spokojny" - podkreślił Reis.

Radość trwała krótko?

Okazuje się, że doszło do nadinterpretacji słów papieża. Głowa Kościoła wcale nie wyraziła poparcia dla chrztu dzieci homoseksualnej pary - powiedziała zastępca dyrektora watykańskiego biura prasowego Paloma Garcia Ovejero w rozmowie z hiszpańską katolicką agencją Aciprensa.

dd4ogoh

Gratulacje miały charakter ogólny, a papież nie wiedział, że ich adresatem jest para homoseksualna. Jak tłumaczy Ovejero, list był zaadresowany do jednej osoby.

Zobacz też: Pary homoseksualne zaskarżyły Polskę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Korespondencja, którą otrzymał Reis, to standardowy formalny list, który jest wysyłany przez Watykan w odpowiedzi na przychodzące do papieża prośby o błogosławieństwo.

dd4ogoh

Co więcej, Reis nie pokazał swojego listu do papieża, nie ma więc pewności, czy przedstawił się w nim jako homoseksualista.

Źródło: aciprensa.com/WP

dd4ogoh

Podziel się opinią

Share
dd4ogoh
dd4ogoh
Więcej tematów