Trwa ładowanie...

Papież Franciszek ostro o pedofilii. "W Kościele nie ma miejsca na ukrywanie"

Papież Franciszek powiedział w Kolumbii, że Bóg nakazuje "obciąć suchą gałąź" wykorzystywania dzieci. Podczas spotkania z duchowieństwem w mieście Medellin w sobotę podkreślił, że w Kościele nie może być miejsca dla kłamstw i "ukrywanych spraw".

Papież Franciszek ostro o pedofilii. "W Kościele nie ma miejsca na ukrywanie"Źródło: PAP/EPA
dasvk79
dasvk79

- Są sytuacje, postawy i decyzje, które ukazują oznaki oschłości i śmierci; nie mogą one dalej spowalniać dopływu życiodajnej siły, która karmi i zapewnia życie - oświadczył Franciszek zwracając się do kapłanów, zakonnic, zakonników i seminarzystów.

Następnie dodał: "W naszej wspólnocie nie może być miejsca dla trucizny kłamstwa, dla ukrywanych spraw, manipulacji i wykorzystywania ludu Bożego, najsłabszych, a zwłaszcza osób starszych i dzieci".

- To są gałęzie, które postanowiły uschnąć i które Bóg poleca nam obciąć - podkreślił papież.

Wezwał przedstawicieli duchowieństwa, aby postępowali zgodnie "ze spojrzeniem i uczuciami Jezusa, który patrzy na rzeczywistość nie jako sędzia, ale jak dobry Samarytanin".

dasvk79

- Rozpoznaje wartości ludu, z którym pielgrzymuje, jak również jego rany i grzechy; odkrywa cierpienie w milczeniu i wzrusza się w obliczu potrzeb osób, zwłaszcza, kiedy są one zniewolone przez niesprawiedliwość, nieludzkie ubóstwo, obojętność czy nikczemne działanie korupcji i przemocy - mówił papież Franciszek.

Miasto Medellin było przedostatnim etapem wizyty papieża w Kolumbii. W niedzielę Franciszek odwiedzi Cartagenę.

Zobacz też:

dasvk79
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dasvk79
Więcej tematów