Trwa ładowanie...
dm3g6f7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Papież Franciszek: niech nigdy nie powtórzy się groza Holokaustu

Trzeba zaangażować się, by nie powtórzyła się groza, która stanowi hańbę dla ludzkości - napisał papież Franciszek do swojego przyjaciela rabina Abrahama Skórki w liście, który zostanie odczytany w Rzymie podczas obchodów Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek
Papież Franciszek (PAP/EPA, Fot: Maurizion Brambatti)
dm3g6f7

Papieskiego przesłania wysłuchają uczestnicy poniedziałkowego koncertu w rzymskim Audytorium Parco della Musica, w trakcie którego utwory Vavaldiego, Beethovena i innych kompozytorów zostaną wykonane na 12 skrzypcach, pochodzących z czasów Zagłady.

"Serce każdego z obecnych usłyszy, że za dźwiękiem muzyki kryje się milczący dźwięk łez historycznych" - napisał Franciszek do swego przyjaciela z Argentyny, który będzie na koncercie w Wiecznym Mieście.

"Niech każdy, kto weźmie udział w tym wydarzeniu będzie mógł utożsamić się z tymi historycznymi łzami, docierającymi do nas poprzez skrzypce i niech odczuje silne pragnienie, by zaangażować się na rzecz tego, by nigdy nie powtórzyła się ta groza, stanowiąca hańbę dla ludzkości" - podkreślił papież w odręcznym liście, ogłoszonym w niedzielę.

Rabin Abraham Skórka, którego rodzina pochodzi z Polski, powiedział włoskim mediom, że wielu jego bliskich zginęło w niemieckich obozach w Auschwitz i Treblince.

dm3g6f7

Podziel się opinią

Share

dm3g6f7

dm3g6f7
Więcej tematów