Trwa ładowanie...
d4jjfkd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Papież Franciszek najbardziej słuchany i podziwiany w Europie, USA oraz Ameryce Łacińskiej

Papież Franciszek jest najbardziej słuchany i podziwiany w Europie, USA i Ameryce Łacińskiej. Jak wynika z badań, których wyniki ogłoszono w Waszyngtonie, nauczanie Franciszka zjednało mu poparcie 84 proc. Europejczyków i 78 proc. ludzi w USA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek najbardziej słuchany i podziwiany w Europie, USA oraz Ameryce Łacińskiej
(PAP/EPA, Fot: Osservatore Romano)
d4jjfkd

W Ameryce Łacińskiej, z której pochodzi, pozytywnie ocenia pontyfikat Franciszka 72 proc. mieszkańców.

Tak przedstawiają się wyniki dwóch sondaży amerykańskiego Centrum Badawczego Pew; pierwszy przeprowadzono w okresie od 30 października 2013 roku do 4 marca 2014 r. wśród 14 564 osób w dziewięciu krajach Ameryki Łacińskiej, a drugi w dniach od 17 marca do 5 czerwca br. w 34 krajach; zasięgnięto w nim opinii 36 430 osób.

Sondaż wykazał, że 61 proc. osób pytanych o papieża Franciszka w 43 krajach ma o nim pozytywną opinię, 11 proc. wypowiada się przeciwko jego sposobowi sprawowania zwierzchnictwa Kościoła katolickiego, a 28 proc. nie wyraziło żadnej opinii.

d4jjfkd

Papież jest jednak mniej znany poza Europą i Ameryką.

Zobacz również: papież w PE o "starzejącej się Europie"

W Afryce 44 proc. ankietowanych wypowiada się o nim pozytywnie, ale 40 proc. nie chce go oceniać; nie odpowiada na pytanie o papieża również 45 proc. mieszkańców Azji.

d4jjfkd

Najmniejszym poparciem cieszy się Franciszek na Bliskim Wchodzie, gdzie akceptuje go jedna trzecia ankietowanych, jedna trzecia odrzuca jego nauczanie, a 41 proc. nie chce się wypowiadać na temat papieża.

W Argentynie - ojczyźnie Jorge Mario Bergoglio - 91 proc. mieszkańców ocenia go pozytywnie, a 65 proc. - bardzo pozytywnie.

Wśród krajów europejskich najwyżej cenią papieża Polacy (92 proc.) i Włosi (91 proc.), a następnie Francuzi (88 proc.), Hiszpanie (84 proc.) i Niemcy (82 proc).

d4jjfkd

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d4jjfkd

d4jjfkd
Więcej tematów