Trwa ładowanie...

Papież Franciszek do wiernych: chciałbym, aby w Kościele klękano przed biednymi

Papież Franciszek powiedział, że chciałby, aby w Kościele klękano przed biednymi. "Kto pomyślał kiedyś, że bezdomny to ktoś, od kogoś można się czegoś nauczyć?" - zapytał w przesłaniu do uczestników inicjatywy rzymskiej Caritas.

Share
Papież Franciszek do wiernych: chciałbym, aby w Kościele klękano przed biednymi
Źródło: AFP, fot: VINCENZO PINTO
dsfi0qz

"Jakże chciałbym, aby Kościół w Rzymie okazywał się coraz bardziej uważną i troskliwą matką wobec słabych. Wszyscy mamy słabości. Jakże chciałbym, aby wspólnoty parafialne wraz z wejściem biednego do kościoła, przyklękały na znak czci w taki sam sposób, jak wtedy, gdy wchodzi Pan" - mówił papież w przesłaniu zamieszczonym w nagraniu wideo.

Zwracając się do biednych, podopiecznych Caritas z Wiecznego Miasta Franciszek zapewnił: "Wy dla nas nie jesteście ciężarem. Jesteście bogactwem, bez którego nasze próby odkrycia oblicza Pana są nadaremne".

"Kto pomyślał, że bezdomny może być święty?" - zapytał papież.

dsfi0qz

Wyznał, że chciałby, aby Rzym stał się gościnnym miejscem dla wszystkich cierpiących i dla tych, którzy uciekają przed wojną i śmiercią.

Prasa włoska poinformowała z kolei, że ubodzy i bezdomni zajmą honorowe miejsca w pierwszym rzędzie, przeznaczonym dla głów państw, dygnitarzy i innych najważniejszych gości podczas koncertu "Z biednymi i dla biednych", który odbędzie się 14 maja w watykańskiej Auli Pawła VI.

Przypomina się ostatnie inicjatywy papieża wobec najuboższych, między innymi zaproszenie ich do Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej oraz budowę pryszniców dla bezdomnych w pobliżu kolumnady przy placu Świętego Piotra.

Zobacz także - Sekretne miejsce papieża-Polaka

dsfi0qz

Podziel się opinią

Share
dsfi0qz
dsfi0qz
Więcej tematów