Trwa ładowanie...

Papież do młodych na Franciszkańskiej 3: bądźcie szczęśliwi i radośni

• Papież przemówił do tłumu zgromadzonego pod oknem papieskim w Krakowie
• Franciszek wspominał zmarłego na raka wolontariusza ŚDM Macieja Szymona Cieślę
• Franciszek podkreślał, że obowiązkiem tych, którzy idą za Jezusem, jest radość
• Na koniec poprosił młodych ludzi, by robili "za dużo hałasu"

Share
Papież do młodych na Franciszkańskiej 3: bądźcie szczęśliwi i radośniŹródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d1823hy

- Muszę powiedzieć jedną rzecz, która zasmuci wasze serca. Proszę o ciszę. To coś o jednym z was. Miał 22 lata, studiował grafikę i porzucił pracę, by być wolontariuszem ŚDM. I wszystkie te rysunki na flagach są jego. Obrazy świętych patronów, odznaki pielgrzymów, które ozdabiają miasto. Właśnie w tej pracy odnalazł swoją wiarę - powiedział papież Franciszek z okna papieskiego na Franciszkańskiej 3 wspominając zmarłego na początku lipca wolontariusza, autora graficznej oprawy ŚDM Macieja Szymona Cieślę.

Przypomniał, że w listopadzie u wolontariusza lekarze zdiagnozowali raka. - Nie mogli nic zrobić. Jedynie amputować nogę. Chciał żyć podczas przyjazdu papieża. Miał zarezerwowane miejsce w tramwaju papieża. Zmarł 2 lipca - powiedział Franciszek.

Poprosił o chwilę ciszy i modlitwę za "za przyjaciela z drogi życia". "Musimy przyzwyczaić się zarówno do rzeczy dobrych, jak i do złych. Życie takie jest, kochani młodzi" - dodał papież Franciszek.

d1823hy

"Módlcie się za mnie"

- Bądźcie szczęśliwi i radośni, to obowiązek tych, którzy idą za Jezusem - powiedział papież Franciszek z okna papieskiego Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 do zebranych tam tłumnie młodych ludzi.

- Jutro się zobaczymy, teraz was żegnam. Bądźcie szczęśliwi i radośni, to jest nasz obowiązek, tych, którzy idą za Jezusem - powiedział papież Franciszek kończąc spotkanie. - I proszę, nie róbcie za dużo hałasu - dodał. Następnie pobłogosławił zebranych i modlił się z nimi prosząc, by każdy w swoim języku odmówił modlitwę do Matki Bożej.

Na zakończenie Franciszek życzył zebranym dobrej nocy. - Dobrej nocy. I módlcie się za mnie - poprosił. Pielgrzymi przyjęli słowa papieża okrzykiem: "Zostań z nami".

d1823hy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1823hy
d1823hy
Więcej tematów