Trwa ładowanie...
d2h6lrb
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Papież apeluje o dialog i wyrzeczenie się przemocy na Ukrainie

Papież Franciszek zaapelował podczas spotkania z wiernymi w Watykanie o konstruktywny dialog między instytucjami na Ukrainie i o wyrzeczenie się gestów przemocy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek
Papież Franciszek (AFP, Fot: Tiziana Fabi)
d2h6lrb

Zwracając się do wiernych zebranych na placu Świętego Piotra papież powiedział: "Jestem bliski w modlitwie z Ukrainą, zwłaszcza z tymi, którzy stracili życie w tych dniach, i z ich rodzinami".

- Wyrażam pragnienie, by rozwinął się konstruktywny dialog między instytucjami a społeczeństwem obywatelskim i by w sercu każdego górę wzięły duch pokoju i dążenie do dobra wspólnego, bez uciekania się do aktów przemocy - podkreślił Franciszek.

Wspomnienie 3-letniego Coco

d2h6lrb

Papież Franciszek wypuścił z dwojgiem dzieci z włoskiej Akcji Katolickiej gołębie pokoju. W słowie do wiernych nawiązał do tragicznego wydarzenia sprzed kilku dni w Kalabrii na południu Włoch, gdzie w porachunkach świata przestępczego spalony został w samochodzie trzyletni chłopiec Coco wraz z dwojgiem swych opiekunów.

- Chciałbym skierować myśl do Coco Campolongo, który w wieku trzech lat został spalony w samochodzie w Cassano allo Jonio. Ta przemoc wobec dziecka wydaje się nie mieć precedensu w historii przestępczości - mówił Franciszek.

Zachęcił wszystkich do modlitwy o to, aby "osoby, które popełniły te zbrodnię, żałowały tego i nawróciły się na Pana".

W rozważaniach papież mówił, że Dobra Nowina nie jest tylko "zarezerwowana dla jednej części ludzkości", ale że trzeba głosić ją wszystkim.

d2h6lrb

- To radosna nowina przeznaczona dla tych, którzy na nią czekają, ale również dla tych, którzy nie czekają już na nic i nie mają nawet siły, by szukać i pytać - dodał. Przypomniał, że nauczanie Jezusa wskazuje, iż nikt nie jest wykluczony z planu zbawienia.

- Bóg wręcz woli rozpocząć od peryferii, od najsłabszych, by dotrzeć do wszystkich - powiedział Franciszek.

Światowy Dzień Chorych na Trąd

Przypomniał, że w niedzielę obchodzony jest Światowy Dzień Chorych na Trąd. - Ta choroba, mimo że ustępuje, niestety dotyka jeszcze wiele osób w warunkach wielkiej nędzy. Ważne jest podtrzymywanie zdecydowanej solidarności z tymi braćmi i siostrami - podkreślił.

d2h6lrb

W trakcie spotkania z wiernymi złożył życzenia mieszkańcom Dalekiego Wschodu, wśród nich Chińczykom, Koreańczykom i Wietnamczykom, którzy w tych dniach świętują nowy rok księżycowy. Życzył im radości i nadziei oraz braterstwa.

Spotkanie zakończył obrzęd znany z lat pontyfikatu Jana Pawła II i Benedykta XVI: wypuszczenie gołębi pokoju przez dwoje dzieci z rzymskich parafii. Franciszek żartował z nimi i zachęcał dziewczynkę oraz chłopca, by pozdrowili wiernych, zgromadzonych na placu.

d2h6lrb

Podziel się opinią

Share

d2h6lrb

d2h6lrb
Więcej tematów