Trwa ładowanie...
d1qy8ef
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Państwo Islamskie grozi, że zaatakuje Arabię Saudyjską

• Arabia Saudyjska utworzyła koalicję państw muzułmańskich wymierzoną w IS
• IS nazwało koalicję grupą "durniów i idiotów"
• Koalicjanci nie wykluczają wojskowej operacji lądowej przeciw dżihadystom
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Państwo Islamskie grozi, że zaatakuje Arabię Saudyjską
(IS / twitter)
d1qy8ef

"Za przyzwoleniem Allaha, będzie to początek upadku rządów tyranów na ziemiach islamu" - głosi sobotni komunikat IS.

IS jest zdecydowanym wrogiem monarchii w Zatoce Perskiej, a zwłaszcza dynastii Saudów, i wezwało młodych Saudyjczyków, którzy są sunnitami, do podejmowania ataków na ważne cele w kraju oraz na ludność szyicką.

Państwo Islamskie skrytykowało też w sobotę syryjskich opozycjonistów, określając ich jako "niewiernych", ze względu na ich udział w negocjacjach w Rijadzie, gdzie w miniony piątek powołano 34-osobowy komitet do nadzorowania rozmów pokojowych, złożony z różnych syryjskich ugrupowań opozycyjnych.

Koalicja państw muzułmańskich pod wodzą Saudyjczyków, która ma na celu zwalczanie również innych organizacji terrorystycznych, powołuje się na "obowiązek ochrony narodu islamskiego przed złem wyrządzanym przez wszystkie ugrupowania i organizacje terrorystyczne wszelkiej orientacji i nazwy, które szerzą na ziemi śmierć i zepsucie, mając za cel terroryzowanie niewinnych".

d1qy8ef

Podziel się opinią

Share

d1qy8ef

d1qy8ef
Więcej tematów