Trwa ładowanie...

Palikot w masce Tuska łamie zakazy przed fotoradarami

Nie chcemy fotopaństwa - nawoływał Janusz Palikot do swoich zwolenników. Lider Ruchu Palikota w masce Donalda Tuska jeździł po warszawskich ulicach w proteście przeciwko zwiększającej się liczbie fotoradarów. Inni członkowie jego Ruchu zasiedli za kółko w maskach ministra finansów Jacka Rostowskiego, oraz ministra transportu Sławomira Nowaka.

Palikot w masce Tuska łamie zakazy przed fotoradaramiŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d3b69n5

Zobacz galerię zdjęć:* *A któż to się dał złapać?

Jak zapowiadali, będą łamać prędkość przed fotoradarami w proteście przeciwko polityce rządu. Jak podkreślał Janusz Palikot, poprzez zwiększenie liczby fotoradarów rząd chce zwiększyć dochody do budżetu.

Zdaniem Janusza Palikota, taka polityka powoduje chaos na drogach i przyczynia się do większej liczby wypadków i śmierci. Janusz Palikot apelował do premiera, aby "nie strzelał z fotoradarów do obywateli". Apelował też do ministra Nowaka, o zrozumienie, że chaotyczne ustawianie fotoradarów powoduje zakłócenia na drogach.

Lider ruchu Palikota podkreślał, że łamanie przepisów, w ramach happeningu jest akcją obywatelskiego nieposłuszeństwa, które ma powstrzymać państwo od nieliczenia się ze zgodą obywateli na zwiększenie liczby fotoradarów.

d3b69n5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b69n5
Więcej tematów