Trwa ładowanie...
d3mcny4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Palestyński minister: są "oczywiste dowody" zbrodni wojennych Izraela

Palestyński minister spraw zagranicznych Riad al-Malki oświadczył po spotkaniu w Międzynarodowym Trybunale Karnym w Hadze (MTK), że są "oczywiste dowody" na to, iż Izrael popełnił zbrodnie wojenne w trakcie operacji w Strefie Gazy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Palestyńczycy przeszukują gruz po izraelski ostrzale w poszukiwaniu rannych
Palestyńczycy przeszukują gruz po izraelski ostrzale w poszukiwaniu rannych (PAP/EPA, Fot: Oliver Weiken)
d3mcny4

Al-Malki powiedział dziennikarzom, że są dowody na popełnienie przez Izrael w ciągu ostatnich 28 dni "zbrodni wojennych równych zbrodniom przeciwko ludzkości".

Minister dodał, że administracja palestyńska zabiega o członkostwo Palestyny w MTK, co zagwarantowałoby jurysdykcję tego trybunału w sprawach domniemanych zbrodni. Pod koniec 2012 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyznało Palestyńczykom status nieczłonkowskiego państwa obserwatora ONZ, czemu Izrael był przeciwny.

Palestyńskie władze informują, że na skutek ofensywy Izraela rozpoczętej w Strefie Gazy 8 lipca zginęło ponad 1800 Palestyńczyków, w większości cywilów; ponad jedna czwarta spośród 1,8 mln mieszkańców Strefy Gazy musiała opuścić swoje domy. Po stronie izraelskiej zginęło 64 żołnierzy i kilku cywilów.

d3mcny4

Podziel się opinią

Share

d3mcny4

d3mcny4
Więcej tematów