Trwa ładowanie...
05-08-2014 13:59

Palestyński minister: są "oczywiste dowody" zbrodni wojennych Izraela

Palestyński minister spraw zagranicznych Riad al-Malki oświadczył po spotkaniu w Międzynarodowym Trybunale Karnym w Hadze (MTK), że są "oczywiste dowody" na to, iż Izrael popełnił zbrodnie wojenne w trakcie operacji w Strefie Gazy.

Share
Palestyński minister: są "oczywiste dowody" zbrodni wojennych IzraelaŹródło: PAP/EPA, fot: Oliver Weiken
d1rop86

Al-Malki powiedział dziennikarzom, że są dowody na popełnienie przez Izrael w ciągu ostatnich 28 dni "zbrodni wojennych równych zbrodniom przeciwko ludzkości".

Minister dodał, że administracja palestyńska zabiega o członkostwo Palestyny w MTK, co zagwarantowałoby jurysdykcję tego trybunału w sprawach domniemanych zbrodni. Pod koniec 2012 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyznało Palestyńczykom status nieczłonkowskiego państwa obserwatora ONZ, czemu Izrael był przeciwny.

Palestyńskie władze informują, że na skutek ofensywy Izraela rozpoczętej w Strefie Gazy 8 lipca zginęło ponad 1800 Palestyńczyków, w większości cywilów; ponad jedna czwarta spośród 1,8 mln mieszkańców Strefy Gazy musiała opuścić swoje domy. Po stronie izraelskiej zginęło 64 żołnierzy i kilku cywilów.

d1rop86
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rop86
Więcej tematów