Trwa ładowanie...
d2916va

Palestyńczycy ostrzelali izraelski autobus szkolny

Palestyńscy ekstermiści ostrzelali w środę izraelski autobus szkolny w pobliżu Ramallah na Zachodnim Brzegu Jordanu. Co najmniej, cztery osoby zostały ranne. Autobus przewoził dzieci izraelskich osadników z terenów graniczących z Jordanią. Poważnie ranni są kierowca i jeden z nauczycieli.

Share
d2916va

We wtorek, armia Izraela otoczyła miasto Dżenin na Zachodnim Brzegu. Izraelskie czołgi ostrzelały obóz uchodźców. Według Palestyńczyków, co najmniej 30 osób zostało rannych.

Szacuje się, że około 10 palestyńskich zamachowców-samobójców, którzy przeprowadzili ataki w Izraelu, pochodziło właśnie z Dżeninu.

W niedzielę, Palestyńczycy przeprowadzili kilka zamachów na cele izraelskie. W jednym z nich, na skrzyżowaniu Adam w dolinie Jordanu ostrzelany został przez palestyńskich zamachowców izraelski mikrobus, którym do pracy dojeżdżały nauczycielki i przedszkolanki. Na miejscu zginął kierowca mikrobusu i 24-letnia nauczycielka, zaś trzy inne zostały ranne.

Do zamachu przyznała się islamska organizacja terrorystyczna Dżihad. Niedługo potem potężny wybuch wstrząsnął izraelskim miastem Naharija, położonym na północy kraju. Zamachowiec-samobójca zdetonował bombę w centrum miasta, w pobliżu dworca kolejowego. Zginęły 3 osoby, a ponad 50 zostało rannych. 54-letni terrorysta został przeszkolony przez Hamas, mający siedzibę właśnie w Dżeninie. (jd)

d2916va
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2916va
d2916va
Więcej tematów