Trwa ładowanie...

Pakt dla Zdrowia 2030. Porozumienie ponad podziałami

Liderzy czterech największych komitetów podpisali "Pakt dla Zdrowia 2030". W dokumencie zamieszczono priorytety zdrowotne na najbliższe lata.


Share
Pakt dla Zdrowia 2030. Porozumienie ponad podziałami
Źródło: PAP
d2ilhln

O podpisaniu dokumentu poinformował "Dziennik Gazeta Prawna", który był inicjatorem Paktu. Znalazło się w nim 11 punktów, wśród nich m.in. zwiększenie finansowania co najmniej do średniej unijnej, obowiązkowa profilaktyka oraz opieka psychiatryczna blisko domu najmłodszych pacjentów.

- Negocjacje treści dokumentu, który stanowiłby ponadpartyjny konsensus, trwały kilka miesięcy. Ostatecznie politycy podpisali się pod 11 punktami, za którymi – niezależnie od partyjnych podziałów – mają razem głosować - czytamy w "DGP".

Zdaniem ekspertów wspólny ponadpartyjny pakt to szansa, by po latach nawarstwiających się zaniedbań zdrowie stało się priorytetem.

"DGP" poinformowała, że Pakt podpisali: minister Łukasz Szumowski (z upoważnienia premiera Mateusza Morawieckiego), kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz szef sztabu wyborczego SLD Robert Biedroń.

d2ilhln

Podziel się opinią

Share
d2ilhln
d2ilhln
Więcej tematów