Trwa ładowanie...

Pakistan: zamach podczas święta - zginął minister sprawiedliwości jednej z prowincji

Zamach samobójczy na północnym zachodzie Pakistanu. Zginęło co najmniej osiem osób, a 20 zostało rannych. Jak podaje agencja Reutera, wśród ofiar jest minister sprawiedliwości prowincji Chajber Pasztunchwa, Israrullah Gandapur.
Share
Israrullah Gandapur
Israrullah GandapurŹródło: PAP/EPA
d18dlaa

Minister witał w swoim domu w wiosce Kulachi gości z okazji rozpoczynającego się muzułmańskiego święta religijnego Eid al-Adha. Wśród rannych jest m.in. brat ministra.

- Widziałem tak wiele zabitych oraz rannych proszących o pomoc - agencja Reutera przytacza słowa świadka zamachu. - Wszędzie były ręce, nogi, głowy - wyznał mężczyzna.

Ugrupowanie Gandapura sprawuje rządy w prowincji i opowiada się za negocjacjami z talibami. W ubiegłym tygodniu przywódca pakistańskich talibów oświadczył, że jest otwarty na rozmowy, jednak będzie dalej walczył ze Stanami Zjednoczonymi i ich sojusznikami.

d18dlaa

Na razie nikt nie przyznał się do przeprowadzenia zamachu.

Północno-zachodnie regiony Pakistanu to bastion różnych grup rebelianckich, w tym ugrupowania pakistańskich talibów Tehrik-i-Taliban Pakistan (TTP). Grupa ta, która w 2007 roku wydała wojnę wspieranemu przez USA rządowi w Islamabadzie, uważana jest, wraz z jej sojusznikami, za głównych sprawców zamachów, w których zginęło w Pakistanie ponad 6 tys. ludzi w ciągu sześciu lat.

Źródło: Reuters, IAR, PAP

d18dlaa

Podziel się opinią

Share
d18dlaa
d18dlaa
Więcej tematów