Trwa ładowanie...
douv3ky

Paczki w zamian za wódkę i mycie aut więziennych strażników

W zamian za naprawę i mycie samochodów, a często za alkohol, strażnicy z więzienia we Wrocławiu załatwiali skazańcom paczki poza normalnym obiegiem - poinformował serwis tvp.info. Jak na razie zatrzymano w tej sprawie czterech funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Share
douv3ky

We wtorek o godz. 6.15 policjanci wkroczyli z nakazem prokuratorskim do półotwartego zakładu karnego przy ul. Fiołkowej we Wrocławiu. Przeszukali szafki czterech sierżantów z działu ochrony. Policja nie chce ujawnić, czy coś znaleziono.

Śledztwo w sprawie podejrzanych działań strażników z Zakładu karnego nr 2 we Wrocławiu trwało od końca 2007 r. Ze śledczymi współpracowało kierownictwo więzienia. Okazało się, że kilku strażników wykorzystywało pracę więźniów na swoje prywatne potrzeby.

- Przedstawiono im zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. Te czyny wiążą się z piciem alkoholu w pracy, opuszczaniem miejsca pracy, ale także z wykorzystywaniem osadzonych do naprawy czy mycia prywatnych samochodów. W zamian za alkohol podejrzani mieli też dostarczać skazanym paczki poza normalnym obiegiem - mówi prok. Małgorzata Klaus, rzecznik prokuratury okręgowej we Wrocławiu.

We wrocławskiej prokuraturze prowadzonych jest kilka śledztw związanych z funkcjonariuszami służby więziennej. W jednym z nich aresztowano strażnika za przenoszenie grypsów poza mury więzienia i do celi jednego z osadzonych. (mg)

Rafał Pasztelański

douv3ky

Podziel się opinią

Share
douv3ky
douv3ky
Więcej tematów