ycipk-2ntnbn

Pabianice. Wtargnęli do szkoły, krzyczeli i strzelali. Ćwiczenia, o których nikt nie wiedział

Zamaskowani mężczyźni z karabinami wdarli się do sali jednej ze szkół w Pabianicach. Strzelali w sufit i wydawali komendy, kilka osób płakało, jedna zasłabła. Okazało się, że to szkolenie antyterrorystyczne, o którym nikogo nie poinformowano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dyrektorka szkoły w Pabianicach zamówiła szkolenie antyterrorystyczne. Nie uprzedziła nauczycieli
Dyrektorka szkoły w Pabianicach zamówiła szkolenie antyterrorystyczne. Nie uprzedziła nauczycieli (East News, Fot: Magdalena Pasiewicz)
ycipk-2ntnbn

Do zdarzenia doszło w czwartek podczas rady pedagogicznej w Zespole Szkół Nr 3 w Pabianicach - donosi Polsat News. Nagle do sali wpadli uzbrojeni mężczyźni. Byli ubrani jak terroryści - mieli stroje wojskowe, kominiarki i arafatki. Strzelali w sufit, krzyczeli i celowali z broni do przerażonych nauczycieli. Jedna osoba zasłabła.

Zaalarmowani strzałami i krzykami pracownicy sąsiedniego budynku wezwali policję. Mundurowi dowiedzieli się od dyrektorki placówki, że to szkolenie antyterrorysteczne. Jak zapewniała, jego organizację nakazało jej łódzkie kurtatorium. Kobieta nikogo o nim nie poinformowała.

Antyterroryści w szkole. To pokłosie tragedii w Wawrze

ycipk-2ntnbn

- Policjanci jadący na interwencję tak naprawdę nie wiedzą, co zastaną na miejscu. Mają przy sobie broń palną i takie sytuacje mogą zakończyć się tragicznie - powiedziała w rozmowie z Polsat News nadkom. Joanna Szczęsna z komendy w Pabianicach.

Zobacz też: Tragedia w szkole podstawowej. Nie żyje uczeń dźgnięty nożem

Łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski zapewnia, że sprawa szkolenia w pabianickiej placówce będzie wyjaśniana. Po tragedii w warszawskim Wawrze, gdzie jeden z uczniów zabił drugiego nożem, dyrektorzy szkół zostali zobowiązani do "podjęcia działań, które mają wzmóc bezpieczeństwo fizyczne uczniów przebywających w szkołach".

ycipk-2ntnbn

Czytaj też: Pabianice: policjanci zatrzymali poszukiwanego przestępcę. Ukrył się w psim kojcu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ntnbn

ycipk-2ntnbn
ycipk-2ntnbn