Trwa ładowanie...

Owsiak pisze list do KE. Chodzi o Kaczyńskiego

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czasie 31. finału będzie zbierać pieniądze na walkę z sepsą - poinformował Jerzy Owsiak. Ogłosił także drugie hasło finału: "Żyjmy zdrowo w zdrowym świecie". Poinformował przy tym, że napisał listy do sekretarza generalnego ONZ i do wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, w których poinformował, że prezes rządzącej w Polsce partii namawia ludzi do palenia byle czym.

Owsiak skarży się do ONZ i Timmermansa. Chodzi o słowa KaczyńskiegoOwsiak skarży się do ONZ i Timmermansa. Chodzi o słowa KaczyńskiegoŹródło: East News, fot: Piotr Molecki
d3cfx5d
d3cfx5d

"Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!" - pod tym hasłem w ostatnią niedzielę stycznia 2023 roku odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rejestracja dla sztabów WOŚP - jak poinformował Owsiak - rozpocznie się 17 października. Rejestracja wolontariuszy ruszy w listopadzie.

WOŚP ma zamiar kupić sprzęt laboratoryjny, który pomoże w wykrywaniu sepsy. - Doskonały sprzęt diagnostyczny, każda godzina, to jest 8 proc. szansy uratowania pacjenta. Po raz pierwszy gramy dla wszystkich i dla dorosłych i małych pacjentów - tłumaczył Owsiak.

Owsiak ogłosił także drugie hasło 31. finału WOŚP: "Żyj zdrowo, w zdrowym świecie".

d3cfx5d

Owsiak skarży się na Kaczyńskiego

- Kiedy palimy byle czym, to coś, czym palimy, trafi do kogoś z dala od nas - mówił Owsiak, tłumacząc potrzebę dbania o naszą planetę. - A więc, panie prezesie Kaczyński, proszę nie namawiać ludzi, żeby palili byle czym. Ja uprzejmie proszę, z całego serca - zwrócił się bezpośrednio do lidera PiS szef WOŚP, przypominając jego wypowiedź ze spotkania z mieszkańcami w Nowym Targu.

- Szanowni państwo, nadchodzą czasy trudne, jeśli chodzi o ogrzewanie, ponieważ system zawiódł na całej linii. Nie palcie byle czym, jest to ogromna trucizna, przed którą nie będziemy umieć się ustrzec - mówił Owsiak.

- Ja nawet w tej sprawie, jako ambasador celu zrównoważonego rozwoju ONZ, napisałem dwa listy. Jeden do sekretarza generalnego ONZ, drugi do Fransa Timmermansa, odpowiedzialnego za Europejski Zielony Ład - poinformował Owsiak.

d3cfx5d

- Na razie odpowiedzi nie ma, ale w tych listach napisałem, że prezes partii, która rządzi w Polsce, doradza ludziom, żeby palić byle czym - dodał Owsiak.

Zobacz też: Szokujące odkrycie w Peru. Tysiące niemieckich szczepionek na plaży

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3cfx5d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cfx5d
Więcej tematów